Як відомо, 13 вересня на своєму засіданні Кабмін затвердив проект Державного бюджету на 2023 рік. Про основні показники раніше писала «Судово-юридична газета».
15 вересня проект Держбюджету було офіційно опубліковано.
Отже, Державна судова адміністрація (ДСА) для забезпечення здійснення правосуддя судами першої та апеляційної інстанції отримає за загальним фондом 13,5 млрд грн.
Ще 2,75 млрд грн закладено у план надходжень за спеціальним фондом (судовий збір, який час від часу Верховна Рада планує скасувати для певних держорганів).
Загалом витрати на місцеві суди за проектом складають 16,26 млрд грн.
За загальним фондом:
Верховний Суд отримає трохи більше 1 млрд грн. Разом зі спецфондом - 1,8 млрд грн.
Бюджет Конституційного Суду на 2023 рік складе 270,6 млн грн.
Вищий антикорупційний суд - 293,4 млн грн.
Вища рада правосуддя - 207 млн грн.
Служба судової охорони - 1,233 млрд грн.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України (наразі в процесі створення) - 135,7 млн грн.
Національна школа суддів України - 69,9 млн грн.
На забезпечення діяльності органів суддівського самоврядування по загальному фонду - 0 грн.
Нагадаємо, що у 2022 році з урахуванням змін бюджет ДСА за загальним фондом для забезпечення здійснення правосуддя судами першої та апеляційної інстанції складав 16,28 млрд грн. А з урахуванням спецфонду 19 млрд грн.
Отже, фінансування судової влади зменшиться з 16,2 до 13,5 млрд грн за загальним фондом, тобто на 2,7 млрд грн. З урахуванням слів Дениса Шмигаля про необхідність скорочення витрат на апарат та того факту, що суддівська винагорода не може бути зменшена, урізання видатків торкнеться, вочевидь, апаратів судів, технічного та організаційного забезпечення судової влади.
Верховний Суд отримає менше за загальним фондом на пів мільярда грн порівняно з 2022 роком (було 1,58 млрд грн, стане 1 млрд), Вищий антикорупіцйний суд втратить за загальним фондом половину свого бюджету (було 592,8 млн грн, стане 293,4).
Також раніше «Судово-юридична газета» писала, що у Бюджеті на 2023 рік знов «заморозять» прожитковий мінімум для розрахунку окладів суддів і прокурорів. Відповідна тенденція для суддів і прокурорів зберігається вже не перший рік. Однак НАЗК і НАБУ розмір прожиткового мінімуму для розрахунку окладу «заморожувати» не збираються.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.