Нова Зеландія ухвалила закон «про просту мову», відмовившись від бюрократичної лексики. Так, посадовцям необхідно буде чітко спілкуватися з громадськістю у рамках прагнення покращити доступність для всіх верств суспільства. Про це повідомляє The Guardian.
Закон про просту мову, який вимагає від чиновників використовувати просту, зрозумілу мову при спілкуванні з громадськістю, пройшов третє читання у середу ввечері. Уряд заявляє, що це зробить демократію більш інклюзивною, особливо для людей, які розмовляють англійською як другою мовою, людей з обмеженими можливостями та людей з нижчим рівнем освіти.
Депутат Рейчел Бояк, яка представила законопроект, сказала: «Люди, які живуть у Новій Зеландії, мають право розуміти, що уряд просить їх робити, і які їхні права, на що вони мають право від уряду».
Законопроект виявився спірним, і опозиція пообіцяла скасувати його. На думку опозиції, це лише створить нові верстви бюрократії у вигляді чиновників, які перевірятимуть інших чиновників щодо того, наскільки вони дотримуються закону «про просту мову».
У свою чергу, прихильники простої мови кажуть, що законопроект заощадить гроші та час уряду, і що чітка комунікація є ключем до демократії, що функціонує.
У барвистих, часом спекотних дебатах депутати звернулися до Шекспіра, Чосера та Вордсворта, щоб захистити та засудити законопроект.
Законопроект зрештою був прийнятий за підтримки партій лейбористів, зелених та маорі.
Автор: В'ячеслав Хрипун
Подписывайтесь на наш telegram-канал t.me/sudua и на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.