Депутати хочуть знову продовжити строк податкової амністії

10:46, 17 лютого 2023
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується продовжити строк одноразового добровільного декларування до 31 грудня наступного за роком скасування воєнного стану.
Депутати хочуть знову продовжити строк податкової амністії
Фото: ВРУ
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Група народних депутатів з фракції «Слуга народу» та опозиції, серед яких нардепи Валерій Божик та Роман Бабій, зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №9023 про внесення зміни до підрозділу 9-4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо уточнення деяких питань одноразового (спеціального) добровільного декларування, яким пропонується продовжити строк податкової амністії.

Законопроєктом пропонується внести зміни до податкового кодексу та встановити, що добровільне декларування(податкова амністія) проводиться з 1 вересня 2021 року до 31 грудня року, наступного за роком, в якому припинено або скасовано воєнний стан.

При цьому перебачається, що скористатися податковою амністією не зможуть громадяни РФ (крім громадян, яким надано статус учасника бойових дій після 14 квітня 2014 року), та/або особи, місцем постійного проживання (перебування, реєстрації) яких є держава, що здійснює збройну агресію проти України.

Як зазначається у пояснювальній записці, депутати вже продовжували строк податкової амністії до 1 березня. «Водночас, в умовах триваючої збройної агресії російської федерації продовжений термін не є ефективним для забезпечення повноцінного декларування всіма суб’єктами», - додають автори.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Верховна Рада 15 серпня продовжила податкову амністію до 1 березня 2023 року.

Нагадаємо, у 2021 році було прийнято Закон про «податкову амністію» - запроваджено одноразове добровільне декларування фізичними особами їх активів та сплату одноразового збору до бюджету.

«Громадяни, які скористаються цією можливістю, зможуть спокійно розпоряджатися своїми активами. Для них це буде чиста фінансова історія. Більше того, громадянам, які задекларували активи та сплатили з них збір, держава гарантує звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства.

Декларування проводиться лише один рік. У період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року», - зазначав тоді міністр фінансів Сергій Марченко.

«Сьогодні багато хто з громадян міг чути про «непрямі методи контролю» саме в контексті добровільного декларування. Так, їх буде введено в майбутньому, оскільки такий обов'язок передбачається Законом № 1539.

Мінфін разом із Податковою вже почав напрацьовувати відповідний законопроект.

Йдеться про те, що контролюючі органи будуть проводити зіставлення реального рівня життя людини, його стану – з наявною інформацією про отримані доходи та сплачені з них податки. Відповідно такі інструменти в майбутньому поширюватимуться на всіх громадян – платників податків.

Уряд має дев'ять місяців на розробку та погодження законопроекту. Тому зараз нам усім варто сконцентруватись на добровільному декларуванні», - розповідав міністр фінансів.

Також Сергій Марченко наголошував, що після податкової амністії Податкова служба перевірить усі доходи фізосіб із 1995 року.

«Умовно кажучи, якщо існує факт купівлі великого об'єкта нерухомості, при цьому задекларованих доходів немає, і амністію людина не проходила, тобто вона не показала своїх реальних доходів, з яких чомусь не були сплачені податки… Наслідком цього буде те, що у податкової є право донарахувати суму несплачених податків», - заявив голова Мінфіну.

Нагадаємо, як зазначав неодноразово ідеолог податкової амністії, голова парламентського Комітету Данило Гетманцев, громадяни зможуть почати жити з «чистого аркуша» (тільки сплативши державі зі своїх активів до цього певний відсоток).

У законі про податкову амністію міститься норма, згідно з якою навіть якщо ви не подасте так звану «нульову декларацію», імперативно вважатиметься, що ви вже повідомили податкову, що не маєте активів у розмірі більшому, ніж передбачено законом.

«Сьогодні ми проводимо першу та єдину амністію, яка дозволить «вийти у білу» кожному українцю. Скористаєшся такою допомогою держави – зможеш використати свої гроші та уникнути у майбутньому відповідальності. Не скористаєшся – потім пояснюватимеш, звідки в тебе гроші, якщо держава запровадить якісь додаткові норми», - заявив Гетманцев в інтерв'ю, опублікованому на сайті партії «Слуга народу».

Автор: Ярослав Конощук 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Максим Бужанський
    Максим Бужанський
    член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду