Особи з інвалідністю отримають можливість демобілізації з військової служби за станом здоров’я

13:59, 8 березня 2023
Комітет підтримав зміни, згідно з якими наявність інвалідності І чи ІІ групи буде достатньою самостійною підставою для звільнення зі служби.
Особи з інвалідністю отримають можливість демобілізації з військової служби за станом здоров’я
Джерело фото: kharkivoda.gov.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

7 березня 2023 року відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, на якому народні депутати підтримали законопроект 8412 про внесення змін до Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо надання особам з інвалідністю I та II групи права на звільнення з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, а також від військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Вищевказаний законопроект №8412 передбачає можливість звільнення мобілізованих осіб, які з перших днів широкомасштабного вторгнення росії на територію нашої держави добровільно стали на захист України, з військової служби з такої підстави, як наявність безпосередньо у цих військовослужбовців інвалідності I чи II групи.

«Особам з інвалідністю діючим законодавством надане право взагалі не бути призваними на військову службу під час мобілізації, однак можливість демобілізації з військової служби за станом здоров’я (в зв’язку з наявністю інвалідності) для них не передбачена.

Таким чином існує певний недолік правового регулювання у відповідній сфері, який потребує виправлення», - вказують автори.

Так, наразі особам з інвалідністю І, ІІ і ІІІ груп надане право взагалі не бути призваними на військову службу під час мобілізації.

Однак за чинними законами громадяни з інвалідністю можуть бути звільнені лише на підставі висновку ВЛК про непридатність із виключенням з обліку, але такого критерію, як «інвалідність», немає.

Тож фактично пропонується доповнити уточненням, що під час воєнного стану наявність інвалідності I чи II групи є достатньою самостійною підставою, але за умови, що захисник не має бажання залишитися в строю.

Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу. Про прийняте рішення Комітет повідомив головний Комітет з опрацювання цього законопроекту – з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Нестандартний підхід до поділу майна та отримання аліментів при розлученні – прямий ефір
Telegram канал Sud.ua
Нестандартний підхід до поділу майна та отримання аліментів при розлученні – прямий ефір
Головне про суд