Керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури можуть надати право вносити відомості про можливе вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а граничну чисельність Національного антикорупційного бюро збільшити на 300 осіб. Про це йдеться у затвердженій урядом державній антикорупційній програмі на 2023-25 р.р.
Згідно з документом планується внести зміни до закону «Про прокуратури», якими передбачено можливість внесення відомостей про можливе вчинення кримінального правопорушення народним депутатом України, заступником Генерального прокурора — керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (виконувачем обов’язків) та керівником Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро. Тобто в разі ухвалення законодавчих змін буде скасовано монополію генпрокурора на внесення відомостей про відкриття кримінального провадження проти депутатів.
Крім цього пропонується визначити, що заступником Генерального прокурора — керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (виконувачем обов’язків) здійснюється погодження клопотань, які розглядаються слідчим суддею.
Крім цього затверджена програма, серед іншого передбачає збільшення граничної чисельності працівників НАБУ на 300 осіб з введенням в дію відповідних законодавчних змін після завершення воєнного стану. При цьому на рівні закону буде чітко встановлено розмір посадових окладів для прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, у тому числі тих, що перебувають на адміністративних посадах у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Як повідомляла «Судово-юридична газета», 16 лютого Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу проти нардепа Сергія Нагорняка, який, за версією слідства не вказав у декларації Lexus.
Автор: Ярослав Конощук
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.