Керівнику САП хочуть дозволити розпочинати кримінальне провадження проти депутатів

16:30, 18 березня 2023
Пропонується надати можливість прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вносити відомості стосовно можливого вчинення депутатом кримінального правопорушення.
Керівнику САП хочуть дозволити розпочинати кримінальне провадження проти депутатів

Керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури можуть надати право вносити відомості про можливе вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а граничну чисельність Національного антикорупційного бюро збільшити на 300 осіб. Про це йдеться у затвердженій урядом державній антикорупційній програмі на 2023-25 р.р.

Згідно з документом планується внести зміни до закону «Про прокуратури», якими передбачено можливість внесення відомостей про можливе вчинення кримінального правопорушення народним депутатом України, заступником Генерального прокурора — керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (виконувачем обов’язків) та керівником Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро. Тобто в разі ухвалення законодавчих змін буде скасовано монополію генпрокурора на внесення відомостей про відкриття кримінального провадження проти депутатів.

Крім цього пропонується визначити, що заступником Генерального прокурора — керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (виконувачем обов’язків) здійснюється погодження клопотань, які розглядаються слідчим суддею.

Крім цього затверджена програма, серед іншого передбачає збільшення граничної чисельності працівників НАБУ на 300 осіб з введенням в дію відповідних законодавчних змін після завершення воєнного стану. При цьому на рівні закону буде  чітко встановлено розмір посадових окладів для прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, у тому числі тих, що перебувають на адміністративних посадах у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», 16 лютого Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу проти нардепа Сергія Нагорняка, який, за версією слідства не вказав у декларації Lexus.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Брифінг голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика щодо призначення членів ВККС, ОНЛАЙН
Брифінг голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика щодо призначення членів ВККС, ОНЛАЙН
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
 • Ірина Фролова
  Ірина Фролова
  суддя Шевченківського районного суду міста Києва
 • Анзор Саадулаєв
  Анзор Саадулаєв
  суддя Шевченківського районного суду міста Києва
 • Ігор Качур
  Ігор Качур
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Ольга Медуниця
  Ольга Медуниця
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Олексій Осіян
  Олексій Осіян
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду