Працівники Херсонського апеляційного суду готові відновити роботу з 1 травня

07:10, 18 квітня 2023
Кількість працівників Херсонського апеляційного суду, які планують з 1 травня працювати в суді, є достатньою для відновлення та забезпечення належної роботи суду.
Працівники Херсонського апеляційного суду готові відновити роботу з 1 травня
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як відомо, 10 січня 2023 року голова Верховного Суду Всеволод Князєв видав розпорядження про відновлення територіальної підсудності судових справ у Херсонському апеляційному суді, а також Білозерському, Великоолександрівському, Нововоронцовському районних судах Херсонської області з 1 лютого 2023 року.

Втім, відновлення роботи судів у зазначений термін викликало зауваження у самих судів. Зокрема, суди повідомили, що зазначені населені пункти знаходяться в межах досяжності артилерії РФ, до того ж в судах немає бомбосховищ чи укриттів.

У підсумку, Вища рада правосуддя вирішила відтермінувати відновлення територіальної підсудності судових справ судів, що розташовані на Правобережній частині Херсонської області спочатку до 1 березня, потім до 1 квітня 2023 року. А згодом, 30 березня 2023 року вже втретє відклала відновлення територіальної підсудності на 1 травня 2023 року.

Відповідне відтермінування, як і раніше, було здійснене ВРП з огляду на складну ситуацію з безпекою у населених пунктах, де розташовані зазначені суди.

У Херсонському апеляційному суді «Судово-юридичній газеті» повідомили, що працівники суду готові до роботи.

«З часу звільнення Збройними Силами України частини Херсонської області  керівництво Херсонського апеляційного суду постійно зверталось до Державної судової адміністрації з проханням щодо сприяння у вирішенні питань пов'язаних із забезпеченням необхідних матеріально-технічних умов необхідних  для відновлення роботи суду», зазначили в суді.

Наразі вирішуються питання, пов'язані з ремонтом та відновленням пошкодженої частини будівлі Херсонського апеляційного суду, виділення бюджетних коштів для забезпечення суду матеріально-технічними ресурсами, які є мінімально достатніми для відновлення роботи суду.

Відновленнятазабезпеченняналежноїроботисудупотребуєзначнихбюджетнихвитрат,атомупитаннящодонаявностідостатніхбюджетнихасигнувань для здійснення правосуддя, у тому числі відправлення поштовоїкореспонденції, забезпечення наявності інтернет-зв'язку, а також інших заходів,які є необхідними для забезпечення роботи суду, перебуває у постійній роботі.

«Кількість працівників Херсонського апеляційного суду, які планують з 1 травня 2023р. працювати в суді, є достатньою для відновлення та забезпечення належної роботи суду. Також виділено кошти на оплату праці зазначених працівників суду», додали у суді.

У Великоолександрівському районному суді  Херсонської області у відповідь на запит «Судово-юридичної газети» зазначили, що наразі забезпечено всі необхідні організаційні, матеріально-технічні умови для функціонування суду на даному етапі  відновленняповноцінноїроботисудупіслядеокупації.Наприклад,вжевідновленостабільне електропостачання, газопостачання та водопостачання до будівлі суду. Відновленодоступ до інтернет для безперебійної роботи автоматизованої системи діловодстватавідеоконференцзв’язкусуду.РозпочалисвоюроботуспівробітникиСлужбисудової охорони. Так як місцеву АТС було знищено за часів окупації, спеціалістамиУкртелекомведутьсяроботищодопідключеннясудудоIP-телефонії,длязабезпечення стабільного зв’язку.

Станом на дату надання відповіді, Великоолександрівський районний суд  забезпечено необхідною кількістю працівників.

Майже половину ремонтних робіт у пошкоджених приміщеннях суду вже виконано. Наприклад, проведено ремонт системи опалення, замінено пошкоджені двері та вікна, відновлено роботу пожежної та охоронної сигналізацій. На черзі встановлення захисної споруди для відвідувачів, а також ремонт пошкодженого даху та кімнати конвою.

Під час проведення заходів по відновленню роботи Великоолександрівського районного суду після деокупації смт Велика Олександрівка, виникла необхідність придбання комп’ютерної техніки для укомплектування всіх робочих місць суду з урахуванням викраденої мародерами під час окупації, а також на заміну застарілого обладнання, яке вже не може повноцінно виконувати свої функції. Тож суд звернувся до ДСА з поданням про надання комп’ютерної техніки до відновлення роботи суду та  початку розгляду судових справ. Наразі це питання знаходиться на стадії вирішення.

Херсонський окружний адміністративний суд повідомив, що станом на дату надання відповіді робота суду не відновлена, судочинство не здійснюється. Працівники апарату суду перебувають у простої.

Приміщення суду під час окупації Херсона було захвачено збройними формуваннями російської федерації та пограбовано. Наразі Херсонським окружним адміністративним судом спільно з Державною судовою адміністрацією України розроблено план заходів щодо відновлення роботи суду, який буде реалізовуватись за умов припинення щоденних обстрілів м. Херсона, відсутності загрози життю та здоров’ю працівникам суду.

В той же час, у судах Миколаївської області повідомили про проблеми із забезпеченням належних умов роботи.

Як розповіли «Судово-юридичній газеті» у судах Миколаївської області, є питання стосовно того, що під час дощу вода стікає по стінах, в архіві суду пошкоджуються справи через надмірну вологість, немає оргтехніки та конвойних приміщень. Спільна проблема для багатьох судів – зарплата працівників апарату на рівні «мінімалки». З цього приводу суди зверталися до ДСА, але питання залишаються невирішеними.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший