Ще до здачі об'єкта в експлуатацію набувачі зможуть зареєструвати свої речові права на нерухомість

10:37, 20 червня 2023
Після реєстрації покупцем речових прав на майбутню нерухомість забудовник не зможе без погодження з власником змінювати її технічні характеристики.
Ще до здачі об'єкта в експлуатацію набувачі зможуть зареєструвати свої речові права на нерухомість
Фото з відкритих джерел
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як раніше писала «Судово-юридична газета», Кабмін опублікував постанову, якою врегульовано Порядок поширення дії Закону «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» на об’єкти будівництва та їх складові частини, які після прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта стануть самостійними об’єктами нерухомого майна (квартира, гаражний бокс, інше житлове або нежитлове приміщення, машино-місце тощо), право на виконання будівельних робіт щодо яких набуто до набрання чинності зазначеним Законом. Йдеться про постанову від 13 червня 2023 р. №596.

«Нарешті Кабмін реалізував порядок гарантування речових прав на нерухомість.

Наш з Оленою Шуляк законопроєкт 5091 починає реалізацію в натурі.

Ключові норми:

  • забудовник зможе зареєструвати речові права на майбутню нерухомість, дозвіл на будівництво якої був виданий до 10 жовтня 2022 року;
  • забудовник повинен оприлюднити на своєму сайті інформацію про себе, об'єкт будівництва та джерела фінансування забудови;
  • набувачі зможуть ще до здачі об'єкта в експлуатацію зареєструвати свої речові права на нерухомість шляхом безпосередньої купівлі нерухомості у замовника та перереєстрації речових прав;
  • після реєстрації покупцем речових прав на майбутню нерухомість забудовник не зможе без погодження з власником змінювати її технічні характеристики», - пояснив народний депутат Ігор Фріс.

В свою чергу, народний депутат Олена Шуляк зазначила, що «вкладати кошти в будівництво житла в Україні стає безпечніше».

«Продаж квартир, гаражних боксів та інших житлових приміщень — відтепер виключно у законних будівництвах.

Кабмін ухвалив порядок поширення дії закону щодо гарантування речових прав на майбутню нерухомість на об'єкти, які отримали право на зведення ще до ухвалення відповідного закону.

У Законі про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому ми передбачили, що продаж квартир забудовником має здійснюватися лише після обов’язкової реєстрації речових прав щодо таких об’єктів. І для імплементації цього документу уряд серед іншого ухвалив постанову, відповідно до якої забудовник також зможе зареєструвати речові права на нерухомість, дозвіл на зведення якої був виданий до 10 жовтня 2022 року, тобто до набуття чинності відповідного закону.

Тобто, українці тепер зможуть зареєструвати свої речові права на житло шляхом безпосередньої купівлі нерухомості у замовника та перереєстрації речових прав ще до здачі об’єкта в експлуатацію (до слова, самостійно перевірити дату отримання дозволу на будівництво у Реєстрі будівельної діяльності на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва можна ще з 2020-го року у розділі «Декларативні та дозвільні документи»)», - розповіла Олена Шуляк.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду