Державні службовці, які отримують заробітну плату за підтримки США, візьмуть участь в опитуванні в Дії. Це анонсував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Опитування потрібне для демонстрації партнерам більшої підзвітності.
Михайло Федоров описав це наступним чином.
«Прозорість та підзвітність. Запускаємо в Дії опитування для держслужбовців, які отримують зарплати за підтримки США
Сполучені Штати Америки — один з найбільших донорів України. Їхня допомога стосується навіть сфери зарплат державним службовцям. Оскільки Україна зацікавлена в прозорому використанні коштів і контролі за їх обігом, запускаємо в Дії опитування.
Воно стосується тих, хто протягом 2022–2023 років отримував зарплати за рахунок Прямої бюджетної підтримки США (Direct Budget Support — DBS). Опитування триватиме з 17 по 23 січня, участь добровільна. Для цього оновіть застосунок Дія, перейдіть у розділ Сервіси та виберіть — Опитування.
Опитування в Дії — це не єдиний інструмент моніторингу та аудиту. Це потужне доповненням до багаторівневої системи, яку впровадили Уряд України, Світовий банк та USAID.
Опитування через застосунок Дія — це унікальна можливість показати іноземним партнерам, що Україна може втілювати інноваційні рішення для більшої підзвітності.
Цифровізація дає багато різних інструментів для прозорого моніторингу — від публічних онлайн-дашбордів до опитувань у Дії. Опитування допоможе зібрати інформацію для аналізу, і ми зможемо виявити потенційні вузькі місця в чинній системі платежів з держбюджету та вдосконалити її», зауважив він.
Безпосередньо опитування проводять Міністерство фінансів та Міністерство цифрової трансформації України за підтримки проєкту USAID / UK aid SOERA та проєкту USAID / UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.
Нагадаємо, Комітету з питань організації державної влади нещодавно ухвалив рішення про те, аби рекомендувати до прийняття законопроект 10284, за яким фонд оплати праці державних службовців зможуть формувати у тому числі за рахунок іноземних урядів, а чиновникам, які виконують програми урядів іноземних держав та ЄС, будуть доплачувати. Розмір надбавки пропонується встановити на рівні до 50% середньої заробітної плати посадової особи, а порядок її обчислення визначатиметься Кабінетом Міністрів.
Зауважимо, що перша віце-прем'єрка — міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що Україні, можливо, доведеться відкласти виплати державним службовцям та пенсійні виплати мільйонам громадян, якщо Захід не надасть обіцяної фінансової допомоги.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.