Раніше повідомлялося, що під час візиту до Києва місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) буде підштовхувати Україну до швидшої девальвації гривні, зниження процентних ставок і посилення заходів зі збору податків, щоб заповнити дефіцит бюджету. Про це зокрема писав Bloomberg.
В свою чергу, прем’єр-міністр Денис Шмигаль 10 вересня під час пресконференції повідомив, що емісія національної валюти ані наразі, ані в наступному році не передбачається.
«Цього в планах і в проекті бюджету немає» - зазначив він.
Втім, надавши цю відповідь, Денис Шмигаль вирішив додати, що з помірної емісії під час війни «не треба робити трагедію».
«Навіть в програмі МВФ прописано, що в час війни помірна емісія контрольована допускається. Ми не збираємося використовувати цей інструмент. Але треба бути зваженими і не піддаватися на маніпуляції та паніку. Мінфін разом Нацбанком ведуть зважену політику» - зазначив Шмигаль.
Також він додав, що «підняти податки просять і партнери».
«Це наша відповідальність фінансувати українську армію. Нічия більше відповідальність» - зауважив прем’єр-міністр.
Як писала «Судово-юридична газета», український Уряд, судячи із заяв прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра фінансів Сергія Марченка, покладає великі сподівання на надання Україні 50 млрд доларів, обіцяних країнами «Великої сімки» у червні. Ці кошти потрібні, аби закрити потребу в 15 млрд доларів для державного бюджету на 2025 рік. В іншому разі під питанням може опинитися низка видатків, які потребуватимуть фінансування.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.