Зеленський відповів на петицію про заборону роздачі повісток на блокпостах, АЗС та вулиці

19:15, 1 серпня 2022
Президент звернувся до прем'єр-міністра з проханням комплексно опрацювати поставлене в електронній петиції питання у контексті дотримання прав громадян та законодавства про військовий обов'язок та військову службу.
Зеленський відповів на петицію про заборону роздачі повісток на блокпостах, АЗС та вулиці
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Електронна петиція з проханням заборонити видавати повістки на блокпостах, заправках і на вулиці набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. Президент Володимир Зеленський відповів на петицію.

Перерахувавши правові підстави для проведення загальної мобілізації, президент зазначив, що звернувся до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням комплексно опрацювати поставлене в електронній петиції питання у контексті дотримання прав громадян та законодавства про військовий обов'язок та військову службу.

Повна відповідь глави держави:

«Відповідь Президента України на електронну петицію № 22/145362-еп "Заборонити видавати повістки на блокпостах, АЗС та на вулиці", розміщену на вебсайтi Офіційного iнтернет-представництва Президента України 29 червня 2022 року громадянином І.В.Нерозею.
Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян'' мною розглянуто електронну петицію № 22/145362-еп "Заборонити видавати повістки на блокпостах, АЗС та на вулиці", iнiцiйовану громадянином Нерозею Ігорем Володимировичем, яку підтримали понад 25 тисяч громадян.
Дякую всім, хто долучився до використання такої форми взаємодії влади i суспільства, як електронна петиція, та висловив відповідну позицію щодо проблем, якi турбують ycix українців, зокрема щодо питань, пов'язаних iз проведенням мобілізації як однієї з важливих складових забезпечення оборони держави.
Конституція України зобов’язує мене діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19).
Як Президент України та гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав i свобод людини i громадянина зазначаю, що відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України.
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави Указом Президента України вiд 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення венного стану в Україні'', затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, в Україні введено воєнний стан, а Указом від 24 лютого 2022 року № 65/2022 "Про загальну мобілізацію", затвердженим Законом України від 3 березня 2022 року № 2105-IX, оголошено загальну мобілізацію.
За Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" організація i порядок проведення мобілізації визначаються законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України (частина перша статті 4).
Названим Законом передбачено, що:
Президент України здійснює загальне керівництво у сфері мобілізації держави, визначає мету, завдання, вид, обсяги, порядок i строки її проведення (частина п'ята та абзац перший частини дев'ятої статті 4);
організаційне керівництво мобілізацією в Україні здійснюється Кабінетом Міністрів України (абзац перший частини дев'ятої статті 4);
безпосереднє керівництво щодо реалізації заходів мобілізації здійснюється в центральних органах виконавчої влади, інших державних органах ix керівниками, а в Збройних Силах України, інших військових формуваннях здійснюється центральними органами управління відповідних військових формувань (абзац другий частини дев'ятої статті 4 );
Міністерство оборони України через Генеральний штаб Збройних Сил України планує i здійснює заходи щодо мобілізації у Збройних Силах України, а також бере участь у проведенні мобілізації в інших військових формуваннях (абзац одинадцятий частини другої статті 14).
Призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному законами України "Про військовий обов'язок i військову службу" та "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Законом України "Про військовий обов'язок i військову службу" визначено, що призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації здійснюється для доукомплектування військових посад, передбачених штатами венного часу, у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних Сил України та інших військових формувань (абзац третій частини першої статті 39).
Порядок оповіщення військовозобов’язаних про їx призов на військову службу під час мобілізації та вручення повісток (повідомлень) врегульовується відповідними актами Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України i Генерального штабу Збройних Сил України.
Ураховуючи ·викладене, я звернувся до Прем'єр-Міністра України Д.Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушене в електронній петиції питання в контексті дотримання прав громадян та законодавства про військовий обов'язок i військову службу».

 Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Коваленко
    Інна Коваленко
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва