Військовозобов'язані жінки не зможуть виїздити за кордон під час воєнного стану, – юрист Міноборони, оновлено

20:22, 4 вересня 2022
В свою чергу, Ганна Маляр написала, що «Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок».
Військовозобов'язані жінки не зможуть виїздити за кордон під час воєнного стану, – юрист Міноборони, оновлено
Джерело фото: mil.gov.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

З 1 жовтня жінки, які мають відповідні професії, повинні стати на військовий облік. Як розповів юрист Міноборони Володимир Смілка Суспільному, «у списку – 14 спеціальностей. Проте до кінця року за невиконання наказу штрафи не передбачені».

«Виданий минулоріч наказ Міноборони №313 значно розширив список професій, з якими жінки мають ставати на військовий облік. Проте до нього внесли зміни, і нині у ньому лишилося 14 спеціальностей. Втім, взяття на військовий облік – це не мобілізація», - сказав ЗМІ юрист Міністерства оборони Володимир Смілка.

Смілка говорить: «на військовозобов’язаних жінок розповсюджуються такі ж самі обмеження, що і на чоловіків. Зокрема, вони не можуть виїздити за кордон під час воєнного стану».

«Так як ми наближаємося до стандартів НАТО, ми ідемо до них не тільки у зброї, але і в обліку військовому. Цей облік однаковий як для жінок, так і для чоловіків. Вони збирають необхідні документи і звертаються до керівника свого підприємства, направляються у територіальні центри комплектування», — пояснив він.

У Суспільному пишуть, що документи, які необхідні для взяття жінок на військовий облік, «також не відрізняються».

«Це паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтва про шлюб та народження дітей, диплом і довідка з місця роботи із зазначенням спеціальності. Штрафувати за невиконання наказу до кінця року жінок не будуть», - каже юрист.

В свою чергу, заступник Міністра оборони України Ганна Маляр у Facebook написала, що «Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок».

«Зараз працюємо над законопроектом разом з профільним комітетом Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки

Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламента.

Якщо будуть прийняті зміни - Міноборони і Генштаб їх виконають.

Досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій.

Тому, у разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби.

Ще раз нагадую - йдеться про ДОБРОВІЛЬНУ постановку на військовий облік.

Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила - лише за її згодою», - наголосила Маляр.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд