Депутатка Галина Янченко хоче вийти з партії «Слуга народу» через «негідну поведінку однопартійниці»

12:00, 20 грудня 2022
Народна депутатка обурена поведінкою колеги у військовому госпіталі.
Депутатка Галина Янченко хоче вийти з партії «Слуга народу» через «негідну поведінку однопартійниці»
Джерело фото censor.net
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

19 грудня народна депутатка Галина Янченко опублікувала допис у фейсбуці, в якому повідомила, що хоче вийти зі складу партії «Слуга народу» через негідну поведінку голови цієї партії – Олени Шуляк.
Народну депутатку обурив вчинок Олени Шуляк щодо пораненого бійця – колишнього юриста, військового Олега Симороза, який втратив на війні обидві ноги.

За словами самого військового, до нього в госпітальну палату завітала голова партії «Слуга народу». Причиною цього візиту став допис Симороза щодо її законопроєкту № 5655, який він розкритикував.

Як стверджує поранений військовий, жінка навіть не поцікавилася його самопочуттям.

"Мені досі складно повірити, що голова правлячої партії "слуг" увірвалася до мене у військовий госпіталь, щоб з’ясовувати стосунки з військовослужбовцем, який залишив свої дві ноги на Донбасі й перебуває у важкому стані. Але це сталося!..", — написав поранений військовий.

У своєму дописі народна депутатка Галина Янченко переконує, що це не перший обурливий вчинок голови партії «Слуга народу»: «Вона і раніше дозволяла собі оббріхувати волонтерів, шантажувати депутатів і зневажати колег. Перебувати в одній партії з Шуляк - це толерувати таку огидну поведінку».

Що ж до самого законопроєкту, який депутатці Олені Шуляк хотілося обговорити з пораненим військовим, то він має таки доволі суперечливу передісторію.

Як відомо, ще у 2021 році законопроєкт № 5655 щодо реформи сфери містобудування був винесений на розгляд до Верховної Ради і був ухвалений у першому читанні. А 13 грудня 2022 року законопроєкт був затверджений Верховною Радою у другому читанні.

Даний законопроєкт передбачає ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції, яка регулювала державне містобудівництво. Натомість замовнику надається право самому обирати орган, який контролюватиме будівництво.

Відповідно до законопроєкту має бути створена електронна система, через яку власне відбуватиметься реєстрація права на виконання будівельних робіт.

Даний законопроєкт дозволяє передавати авторські майнові права. Власне це положення особливо не сподобалося українським архітекторам, які розгледіли в ньому посягання на свої авторські права.

Мери міст так само поставилися до законопроєкту негативно, пояснюючи свою позицію тим, що законопроєкт ліквідує контроль міських держаних органів за будівництвом і фактично сприяє самовільному будівництву.

Серед незадоволених мерів – і мер столиці Віталій Кличко.

 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва