Руйнування критичної інфраструктури негативно впливає на економіку та роботу українського бізнесу. Про це в інтерв’ю Obozrevatel заявив голова Комітету з питань фінансів Данило Гетманцев.
За його словами, спостерігається значне падіння ВВП. Окремою проблемою, зазначає голова фінансового комітету, є оплата праці.
У зв’язку з постійними тривогами, коли працівники змушені припиняти свою роботу, а також перебоями зі світлом, виходить, що робітники працюють менше ніж 8 годин на день.
Однак роботодавці платять їм так, ніби вони усі ці години пропрацювали.
Відповідно такий стан справ дуже впливає на собівартість виробництва й логістику.
Інша складність полягає в тому, що не всі підприємства можуть встановити генератори.
Генераторна енергія втричі дорожча за звичайну, і це знову таки впливає на собівартість виробництва.
Як приклад, такого зростання ціни на продукцію через використання генераторів, Данило Гетманцев згадує виробництво скла. Підприємства з виробництва скла, які послуговуються генераторною енергією, змушені піднімати ціни на продукцію чи не в 3,5 рази.
Звісно, усе це впливає на український бізнес, який змушений згортатися.
У свою чергу, згортання бізнесів спричиняє зменшення робочих місць і відповідно зростання рівня безробіття.
Так, рівень безробіття цього року склав 30 %. Минулого року цей показник становив 9%.
Данило Гетманцев запевняє, що уряд працює над пошуком шляхів зменшення цього показника.
Одним із таких шляхів є програми кредитної або грантової підтримки бізнесу – "5-7-9", "єРобота", спрямовані на створення або збереження робочих місць.
Так, громадські роботи з осені оплачуються. Роботадавцям надають компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
Голова фінансового комітету зізнається, що такі програми здатні лише частково зарадити ситуації.
Взагалі проблема з працевлаштуванням біженців найскладніша, каже Гетманцев. Для її вирішення необхідне зростання економіки, а цього наразі забезпечити неможливо.
У такому випадку держава мусить підтримувати соціально незахищені категорії населення, для чого власне уряд й запроваджує спеціальні програми.
На думку Гетманцева, ситуація із працевлаштуванням залежить від того, скільки ще триватиме активна фаза війни.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.