ДПС нагадала, хто затверджує ставки місцевих податків

23:00, 26 травня 2023
Місцеві ради на підставі повноважень за нормами Податкового кодексу приймають рішення про встановлення місцевих податків, у тому числі податку на майно.
ДПС нагадала, хто затверджує ставки місцевих податків
Фото: dp.tax.gov.ua

Державна податкова служба у Львівській області нагадує, що місцеві ради на підставі повноважень, передбачених п. 10.2-1 ПКУ, приймають рішення про встановлення місцевих податків, у тому числі податку на майно, включаючи земельний податок (пп. 14.1.147, пп. 265.1.3 ПКУ), із зазначенням всіх передбачених ст. 7 ПКУ елементів податків.

Інтервали допустимих розмірів ставок як елементу земельного податку встановлені ст. 274 та 277 ПКУ.

Зокрема, для земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання, що не належать до державної та комунальної форм власності, п. 274.2 ПКУ встановлено обмеження розміру ставки не більше 12 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Місцеві ради, які планують затвердити ставку земельного податку у розмірі 12 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, при визначенні кола платників, на яких  вона поширюватиметься, мають керуватися переліком юридичних осіб, які можуть набути право постійного користування земельною ділянкою, що визначений ст. 92 Земельного кодексу.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Пленум ВС обирає нового голову Верховного Суду, онлайн-трансляція
Пленум ВС обирає нового голову Верховного Суду, онлайн-трансляція
Сьогодні день народження святкують
 • Наталія Грень
  Наталія Грень
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Ірина Білич
  Ірина Білич
  суддя Київського апеляційного суду
 • Назар Костецький
  Назар Костецький
  суддя Львівського окружного адміністративного суду