Під час адмінзатримання громадян працівники ТЦК сприяють працівникам поліції, — майор Лариса Козак

14:30, 14 січня 2025
Майор Лариса Козак наголосила, що РТЦК не наділені правоохоронною функцією і не можуть затримувати правопорушників.
Під час адмінзатримання громадян працівники ТЦК сприяють працівникам поліції, — майор Лариса Козак
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Заступниця начальника РТЦК та СП у місті Києві майор Лариса Козак повідомила, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки не наділені правоохоронною функцією і не можуть затримувати правопорушників, але можуть сприяти в цьому працівникам поліції. Про це вона сказала на пресконференції, пише «Інтерфакс-Україна».

Вона зазначила, що під час адмінзатримання працівники ТЦК сприяють працівникам поліції в затриманні. 

«Можливо, проблема наразі у тому, що законодавець не розмежував і не деталізував, що собою являє це сприяння. Я не вкладаю, звісно, в цей термін застосування фізичної сили і методи фізичного впливу», - сказала майор.

Козак нагадала, що законодавчими актами в Україні закріплено повноваження всіх органів, зокрема виконавчої влади, Нацполіції, районних державних цивільних адміністрацій, сільських рад, однак «чомусь у суспільства складається думка, що оповіщення - це лише прерогатива й зобов'язання ТЦК».

«Ні. Усі перелічені мною правоохоронні органи, а також органи виконавчої влади, навіть керівники підприємств, установ та організацій залучаються і на них покладено обов'язок забезпечувати мобілізацію», - пояснили в ТЦК.

Козак також наголосила, що РТЦК «не наділені ні правоохоронною функцією, ні розшуковою функцією, ні функцією притягнення до кримінальної відповідальності».

«Так, ми накладаємо адміністративні стягнення, виносимо постанови про адмінправопорушення, але це всього-на-всього 3 статті», - зазначила вона, наголосивши, що поліцейські мають право бути без працівників територіального центру комплектування, щоб проводити методи оповіщення, але мобілізувати - ні.

Ще Козак додала, що представники ТЦК мають право мобілізувати військовозобов'язаних, але без поліції їм важко перевірити, чи перебуває громадянин у розшуку, і вони не можуть відповідно здійснити затримання й доправлення до приміщення ТЦК.

«Органи Нацполіції, оскільки вони повністю залучені до процесу розшуку громадян, які ухиляються від дотримання норм мобілізаційного законодавства, виявлення їх, доставлення їх та притягнення до адміністративної відповідальності, мають спільно з ТЦК проводити ці заходи», - пояснила вона.

Раніше Козак заявляла, що співробітники територіальних центрів комплектування не мають права конфіскувати мобільні телефони, однак можуть обмежити їх використання в певних приміщеннях.

Крім того, заступниця начальника РТЦК та СП у Києві розповіла, що за непокору працівникам поліції та ТЦК затримання може тривати до 3-х годин, а за супротив – 3 доби, – РТЦК Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Юлія Харченко
    Юлія Харченко
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Наталія Галайко
    Наталія Галайко
    суддя Залізничного районного суду м. Львова