Стало відомо, чи продовжать пільговий період розмитнення «євроблях» в Україні

15:53, 11 января 2019
Останній день пільгового періоду припадає на 22 лютого.
Стало відомо, чи продовжать пільговий період розмитнення «євроблях» в Україні

В Україні після 22 лютого власники машин на іноземній реєстрації платитимуть за митне оформлення повну ставку акцизу. Про це повідомив у Facebook виконувач обов'язків заступника голови ДФС Віктор Кривіцький.

«Зважаючи на суспільну важливість процесу митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації, постійно відслідковую інформаційний простір щодо проблемних питань, з якими стикаються громадяни під час перетину митного кордону, переміщення транспортних засобів у зони митного контролю та перебуванні в них в очікуванні завершення митних процедур, взаємодії з митними брокерами та посадовими особами підрозділів митного оформлення», — заявив чиновник.

Зазначається, що останні відеоблоги активних учасників цього процесу змушують звернути увагу зацікавлених громадян на наступне.

З початку року в зонах митного контролю деяких митниць накопичилась значна кількість автомобілів, власники яких очікують сплатити встановлені законодавством платежі, завершити процедури на митниці та в законному руслі використовувати автомобілі.

Проте швидкому процесу перешкоджають дії деяких «популістів», які радять автовласникам не поспішати з митним оформленням. Аргументують тим, що буде продовжено дію пільгового періоду (коефіцієнт 0,5 для акцизного податку), змінено тимчасовий порядок митного оформлення транспортних засобів тощо.

«З цього приводу повідомляю, що за інформацією, отриманою мною в ході робочої зустрічі з головою комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Южаніною Н.П., продовження пільгового періоду НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ», — повідомив він.

Після 22 лютого 2019 року власники авто платитимуть за оформлення повну ставку акцизу. Зрозуміло, що розмір митних платежів суттєво зросте. А вже з травня цього року до порушників митних режимів «транзит» і «тимчасове ввезення» правоохоронці почнуть застосовувати жорсткі фінансові санкції аж до конфіскації транспортного засобу.

«Переконаний, що людям завжди треба казати правду. Навіть коли це правда про неприємні черги (а вони справді є на митних постах Західної України), скориговану митну вартість (бо такі норми статей Митного Кодексу України), завищені апетити брокерів з «натяком» на витрати для посадових осіб підрозділів митного оформлення (розбираємось разом з внутрішньою безпекою) чи факти відвертого шахрайства псевдоброкерів (уже працюють правоохоронні органи)», — додав Кривіцький.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про те, що спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав законопроекти про розмитнення автомобілів з іноземними номерами в Україні.

При цьому сам закон вступив в силу 25 листопада. Тепер, щоб ввезти «евробляху» в режимі транзиту, потрібно буде заплатити повну суму розмитнення.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Присяга судей Антикорсуда: что думают сами судьи о дальнейшей работе
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Николай Лагнюк
    Николай Лагнюк
    судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда
  • Елена Поляк
    Елена Поляк
    судья Высшего хозяйственного суда Украины