Мітинг нотаріусів через іспити: позиція Мін’юсту

12:17, 25 февраля 2019
Міністерство юстиції не розуміє позиції Нотаріальної палати України (НПУ).
Мітинг нотаріусів через іспити: позиція Мін’юсту

Міністерство юстиції України висловило свою позицію щодо мітингу нотаріусів, які виступають проти іспитів професійної компетентності у сфері державної реєстрації. Повідомлення було оприлюднене у прес-службі відомства.

«Одним із завдань Міністерства юстиції є захист майнових прав шляхом формування та реалізації політики у сфері державної реєстрації. До Мін’юсту надходить багато скарг від громадян та бізнесу на випадки рейдерських захоплень, до яких причетні реєстратори та нотаріуси, котрі були відключені від доступу до реєстру за вчинені порушення, але згодом, коли термін відключення сплив, знову почали працювати. Саме для того, щоб підвищити якість роботи цих реєстраторів було прийнято рішення про запровадження для них кваліфікаційних іспитів», — повідомили у Мін’юсті.

Зазначається, що такі іспити повинні складати особи, які:

а) мають намір стати державним реєстратором (це не стосується нотаріусів, бо вони складають інший іспит — на отримання свідоцтва про право займатися нотаріальною діяльністю),

б) реєстратори, у тому числі й нотаріуси, які через ті чи інші порушення були відключені від доступу до реєстрів.

У відомстві повідомляють, що запровадження іспитів покликане підвищити кваліфікацію осіб, які виконують важливу функцію реєстраторів й від професіоналізму яких залежать майнові права громадян.

«Ми сумніваємось, що українські громадяни хочуть обслуговуватись у нотаріуса, якого Мін’юст за порушення Закону відключив від доступу до реєстрів і який згодом продовжив працювати без підтвердження своєї кваліфікації.  

Хочемо наголосити, що всі тести, включені до автоматизованого іспиту, були розроблені командою експертів під контролем наших міжнародних партнерів — проекту ЄС «Право-Justice». Комп’ютерне тестування включає 100 питань і триває 2 години. Екзамен вважається складеним за умови надання правильних відповідей на 75 і більше питань. Результати тесту одразу відображаються на екрані комп’ютера. Наступного дня ці дані публікуються на сайті Мін’юсту. Тому вплив будь-якого людського фактора на результати іспиту є нульовим.

Нам не зрозуміла позиція Нотаріальної палати України (НПУ), яка вимагає скасувати ці тести для нотаріусів. Тому ми:

— закликаємо керівництво НПУ припинити покривати «чорних» нотаріусів, прикриваючись гаслами «боротьби з корупцією»,

— закликаємо припинити тиск керівництва НПУ на Мін’юст шляхом повного перекручення фактів щодо суті іспитів,

 — закликаємо припинити вводити в оману спільноту приватних нотаріусів, агітуючи їх не складати іспити, як це передбачає рішення уряду,

— закликаємо керівництво НПУ здійснювати свою діяльність у межах правового поля», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, близько 500 нотаріусів проводили акцію протесту біля Кабінету Міністрів проти дій Міністерства юстиції. Трансляцію мітингу вела Нотаріальна палата на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Нотаріуси вимагали скасувати додаткові тестування, які ввів Мін'юст для нотаріусів, позбавлених доступу до реєстрів.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Кабмін зняв обмеження мінімальної оплати нотаріальних послуг. Указ Президента України від 10 липня 1998 року визнали застарілим.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Рада судей выбирает членов Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН-трансляция
Рада судей выбирает членов Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН-трансляция
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Шевченко
  Ірина Шевченко
  суддя Сумського окружного адміністративного суду
 • Олександр Мамалуй
  Олександр Мамалуй
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Вівдиченко
  Тетяна Вівдиченко
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
загрузка...