Державна фіскальна служба закупила сканери для перевірки вмісту авто, що проходять митний контроль, із порушеннями законодавства. Про це у понеділок, 21 жовтня, під час брифінгу повідомив глава Державної митної служби Максим Нефьодов.
Замість 7 сканерів було придбано лише 4, і вони не працюють, пише перший заступник Директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко на своїй сторінці у Facebook.
Також оприлюднили інформацію щодо сканерів на інших пунктах пропуску: їх було встановлено з порушеннями, і тепер їх потрібно перевстановити, витративши на це додаткові кошти платників податків, у зв’язку з чим Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування за цим фактом.
Відповідні дані внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Попередньо відомо, що замість 7 сканерів було придбано лише 4, які встановили з порушенням технології, без необхідних спеціальних комплексів та дозволів. Зазначається, що встановлені сканери не функціонують. Більше того, деякі комплекси побудовані за подвійну оплату.
Зважаючи на перелічені факти, слідчі Центрального апарарату ДБР розпочали розслідування для повного та об’єктивного дослідження всіх обставин скоєного правопорушення.
Дії працівників митниці завдали збитків державному бюджету та зашкодили державним інтересам. Кваліфікуються вони за ч. 2 ст. 364 КК України.
Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що аудитори оголосили перелік збиткових державних підприємств.
Крім того, ми писали, що нардепу, який завдав збитків державі у понад 80 млн грн, повідомлено про підозру.
Також відомо, що СБУ викрила екс-посадовця авіапідприємства, який завдав матеріальної шкоди державі на суму понад 5,5 млн гривень.