Стало відомо, як зміни до процесуального законодавства вплинули на процесуальні диверсії

19:28, 26 февраля 2020
Господарський суд міста Києва оприлюднив цікаві статистику
Стало відомо, як зміни до процесуального законодавства вплинули на процесуальні диверсії
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У результаті прийняття Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ» від 15.01.2020 № 460 кількість відводів, заявлених суддям учасниками справи, зменшилася. Про це повідомила прес-служба Господарського суду міста Києва.

Так, протягом 2019 року до суду подано 402 заяви про відвід суддів. Найбільша кількість їх надходила:  у вересні — 58, у листопаді — 45, у грудні – 46.

«З дня набрання чинності вищевказаним Законом за 17 днів до суду надійшло 12 заяв про відвід судді. У разі збереження такої тенденції, середньомісячна кількість заявлених суддям відводів може зменшитися майже в 2 рази.

Враховуючи також, що кількість заявлених суддям відводів з початку 2020 року становить 49, в той час як у провадженні суддів перебуває 6 650 справ, лише у 0,7 % справ заявлено про недовіру суду.

Наведене дає підстави вважати, що частина відводів, які подавалися раніше, була спрямована на затягування розгляду справи, а не стосувалася довіри до суду, який розглядає справу», — йдеться у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що КСУ розгляне конституційність окремих положень процесуальних кодексів.

Також ми аналізували, як Президент оновив Кодекс адміністративного судочинства та які зміни додав Президент до Господарського процесуального кодексу.

Додамо, що закон про зміни до процесуальних кодексів опублікували в газеті «Голос України».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде