Дослідники вважають, що популярна соцмережа Instagram сприяє поширенню самопошкодження серед підлітків. Про це повідомляє The Guardian.
Данські дослідники з компанії «Digital Accountability» хотіли перевірити заяву компанії Meta, що вони покращили алгоритми видалення небезпечного контенту й використовують для цього штучний інтелект: «Компанія стверджує, що видаляє близько 99% шкідливого контенту до того, як про нього повідомляють».
Так, для цього вони створили спільноту з фейковими профілями підлітків віком від 13 років, де ділилися контентом, пов'язаним з селфхармом.
Жорстокість такого контенту поступово підвищували й додавали кров, леза бритви, заохочували до селфхарму. Однак під час експерименту, що тримав місяць, Instagram не видалив жодного з їхніх 85 дописів, наголошують дослідники.
Крім того, вони створили власний простий інструмент штучного інтелекту, який автоматично зміг ідентифікувати 38% зображень самоушкоджень і 88% найжорстокіших його форм. Через це вони вважають, що Instagram міг вирішити цю проблему, але «вирішив не впроваджувати її рішення ефективно».
Вони також кажуть, що алгоритми Instagram допомагали розширюватися спільноті з таким контентом. 13-річні підлітки ставали друзями з усіма членами групи після того, як пов'язувалися з одним її учасником.
«Ми думали, якщо поступово посилюватимемо жорстокість контенту, то досягнемо мережі, коли штучний інтелект чи інші інструменти зможуть розпізнати або ідентифікувати ці зображення. Але великий сюрприз – вони цього не зробили», – додає команда дослідників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.