Законопроєкт щодо функціонування колоній та слідчих ізоляторів: у Мінюсті пояснили, чому це важливо

21:28, 19 грудня 2022
Ініціатори законопроєкту сподіваються, що він посилить безпеку утримання засуджених та взятих під варту осіб.
Законопроєкт щодо функціонування колоній та слідчих ізоляторів: у Мінюсті пояснили, чому це важливо
Джерело фото slovoidilo.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

На розгляд до Верховної Ради від 19 грудня 2022 року поданий законопроєкт № 8292 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування установ виконання покарань та установ попереднього ув'язнення в умовах воєнного часу. Ініціатором закону виступив прем’єр – міністр України Денис Шмигаль.

Заступниця Мністра юстицій, Олена Висоцька прокоментувала законопроєкт, зазначивши що внаслідок війни з Росією, було евакуйовано приблизно 2,5 тисяч осіб, взятих під варту та засуджених з установ виконання покарань і слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби, які розташовані  поблизу районів ведення бойових дій. І як результат, в окремих слідчих ізоляторах утримуються чоловіки, засуджені до довічного позбавлення волі, що не відповідає положенням Закону України « «Про попереднє ув’язнення».

Які зміни передбачено:
-    створення у слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби на період дії воєнного стану максимального рівня безпеки для відбування покарання чоловіків, довічно позбавлених волі;
-    створення секторів для відбування покарання неповнолітніми та забезпечення їх ізоляції від засуджених повнолітніх;
-    передбачається право адміністрації установ для попереднього ув'язнення на використання аудіовізуальних, електронних та інших технічних засобів;
-    заборону утримання в одиночних камерах неповнолітніх осіб;
-    утримання осіб, які досягли 18 років окремо від неповнолітніх  і осіб, які старші за 22 роки.

Законопроєктом встановлюються вимоги щодо ізольованого утримання:
-    осіб, обвинувачених або підозрюваних у вчиненні тяжких злочинів, пов’язаних з насильством і спричинені тілесних ушкоджень потерпілому, а також особливо тяжких злочинів;
-    осіб, які є співробітниками або проходили службу в Державній прикордонній службі України та Національній гвардії України;
-    засуджених, які прибули з виховних та виправних колоній для участі у розгляді справи у касаційній інстанції або для ознайомлення з матеріалами  кримінального провадження чи участі в розгляді справи як свідок, потерпілий, цивільний позивач.

  Також проєктом Закону дозволяється використання в СІЗО різних технологій, які посилять нагляд за засудженими і мінімізують ймовірність їх втечі.

Заступниця Міністра юстиції Олена Висоцька вказує на постійну нестачу фінансових ресурсів для проведення ремонтів у слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби, а відповідно неможливість слідувати нормам утримання засуджених.

Тому, одним із рішень, яке пропонує даний закон – це надання взятим під варту особам платні послуги з поліпшення умов утримання.

Кошти, отримані за виконання платних послуг, формуватимуть спеціальний фонд, який використовуватимуть для проведення ремонтів приміщень слідчих ізоляторів.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Вікторія Мороз
    Вікторія Мороз
    суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
  • Герман Анісімов
    Герман Анісімов
    суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді
  • Світлана Дуляницька
    Світлана Дуляницька
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Тетяна Шемета
    Тетяна Шемета
    суддя Вінницького апеляційного суду