Юридичні поради: повернення товару в інтернет-магазин

19:00, 19 червня 2017
Як повернути свої гроші за браковану річ з Інтернету?
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Отже, після тривалих віртуальних прогулянок інтернет-магазинами ви визначилися і з місцем покупки, і з товаром. Наступний крок — правильно зробити замовлення і оплатити покупку.

Щоб не потрапити на вудку шахраїв, радимо не давати гроші наперед або, принаймні, в документах вказувати, що це не аванс, а передоплата або завдаток. Інакше гроші вам можуть не повернути, а притягнути до відповідальності нечесного продавця в такому випадку не вийде.

Купуючи товар в Інтернеті, фахівці радять розраховуватися готівкою і кажуть, що так надійніше. Разом з товаром вам повинні вручити документ, в якому обов'язково буде вказана ціна і докладні реквізити продавця з печаткою. Це може бути чек або товарно-транспортна накладна. Отримуючи покупку, не забудьте про гарантійний талон (чек), в якому зазначаються дата придбання товару і відповідальність магазину.

Пам'ятайте: ви обов'язково повинні перевірити товар, який купуєте, і маєте повне право вимагати від кур'єра протестувати товар. Якщо кур'єр з інтернет-магазину приніс річ не того кольору, іншу модель або ви просто передумали, то можна повернути покупку. Також якщо товар — неякісний, і ви це з'ясували в перші 14 днів після покупки, то потрібно вимагати його повернення (в разі дотримання товарного вигляду і цілісності упаковки). Дефект, що підлягає ремонту вам безкоштовно усунуть, а в «важкому» випадку — поміняють на нову річ або повернуть гроші. При цьому габаритні покупки продавець зобов'язаний забрати на ремонт своїми силами.

До речі, не всі товари з асортименту інтернет-магазину підлягають поверненню. Не повернути, зокрема, дитячі іграшки, парфумерію, книги та ін.

Якщо через Інтернет вам все ж продали неякісну річ і відмовляються повертати гроші або усувати брак, то звертайтеся в правоохоронні органи. Паралельно із заявою в кіберполіцію можна подавати позов до суду загальної юрисдикції, вимагаючи відшкодування морального збитку. При цьому слід подбати про докази (надати квитанції, чеки, роздруківки листування з продавцем і т. п.).

І в кінці основні поради:

 • користуйтеся перевіреними інтернет-магазинами, які працюють не перший рік і мають позитивні відгуки користувачів;
 • звертайте увагу на рейтинг інтернет-майданчиків;
 • замовляйте товар за місцем проживання;
 • здійснюйте оплату готівкою після безпосереднього отримання товару;
 • завжди перевіряйте товар на справність;
 • вимагайте від кур'єра чек і гарантійний талон;
 • якщо ви стали жертвою інтернет-злочинців, то звертайтеся в правоохоронні органи і подавайте позов до суду.

 

Автор:
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Олександр Тітов
  Олександр Тітов
  суддя Харківського окружного адміністративного суду