27 лютого: яке сьогодні свято та головні події

10:06, 27 лютого 2023
27 лютого святкують Всесвітній день неурядових організацій.
27 лютого: яке сьогодні свято та головні події
Фото: shutterstock.com
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У понеділок, 27 лютого, в Україні та у світі відзначають низку свят. Також цього дня у минулому сталося кілька важливих подій.

27 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день оптиміста. Достовірно невідомо хто і коли став засновником цього свята, однак воно дуже важливе, адже несе позитивні емоції та радість.

Також 27 лютого Всесвітній день неурядових організацій. Створили свято 2009 року за ініціативи Марціса Ліорса Скадманіса. Однак воно було офіційно затверджене 17 квітня 2010 року під час Форума неурядових організацій. Перше ж святкування на міжнародному рівні відбулося 2014 року.  

А ще 27 лютого Міжнародний день полярного ведмедя. Красою та величчю білих ведмедів важко не захоплюватися. Однак в останні роки через швидше танення льодовиків Арктики вони дуже сильно страждають та поступово втрачають природне середовище проживання і харчування. Міжнародний день полярного ведмедя був організований некомерційною організацією Polar Bear International для того, щоб люди могли більше дізнатися про цих величних звірів.

27 лютого також День обізнаності про аносмію. Вперше з'явився він в США 2012 року. Аносмія — повна чи часткова втрата нюху, яка може становити загрозу здоров'я в цілому. Коли у людини відсутній нюх, це стає причиною розладів травлення, ускладнює виявлення отруйних речовин.

Яке сьогодні церковне свято

27 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого Кирила. Він був братом рівноапостольного Мефодія. Народилися брати в Македонії в місті Солуні. Кирило отримав дуже хорошу освіту і вже в 14-річному віці виховувався разом з сином імператора.

Календар важливих подій за 27 лютого:

1593 рік — японські війська розбивають китайсько-корейську коаліційну армію в битві при Пьокчегвані;

1594 рік — перший із Бурбонів, Генріх IV, стає королем Франції;

1870 рік — японський уряд затверджує державний прапор;

1918 рік — починається похід січових стрільців проти більшовицьких військ, що напали на Україну;

1919 рік — комісія Антанти проводить зустріч із українським отаманом Симоном Петлюрою;

1933 рік — підпал Німецького Рейхстагу, що був використаний Гітлером як привід для розпуску Рейхстагу і встановлення диктатури в Третьому Рейху;

1942 рік — відбуваються масові розстріли в Бабиному Яру німецькими військами членів українського націоналістичного підпілля;

1942 рік — починається битва в Яванському морі між Японією та США;

1952 рік — ООН уперше проводить засідання в новій штаб-квартирі в Нью-Йорку;

1991 рік — президент США Джордж Герберт Вокер Буш оголошує про звільнення Кувейту в ході операції "Буря в пустелі";

2014 рік — війська російського спецназу у військовій формі без розпізнавальних знаків захоплюють будівлі парламенту і Ради міністрів Криму і вивішують над ними російські прапори.

 Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Сьогодні день народження святкують
  • Святослав Пограничний
    Святослав Пограничний
    шеф-редактор Судово-юридичної газети, глава Першої правової медіагрупи
  • Марина Оздоба
    Марина Оздоба
    суддя Святошинського районного суду міста Києва