Постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня №919 затверджено Порядок надання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб кредиту та/або внеску держави на безповоротній основі.
Цей Порядок визначає механізм надання Фонду кредиту та/або внеску держави на безповоротній основі для своєчасного виконання Фондом завдання із забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб за рахунок коштів державного бюджету.
Як зазначається у тексті Порядку, Підставою для надання кредиту держави є необхідність підтримки ліквідності Фонду з одночасним вичерпанням можливостей Фонду поповнення коштів за рахунок джерел, визначених частиною першою (крім пункту 9) статті 19 Закону.
Підставою для надання внеску держави є необхідність підтримки ліквідності Фонду з одночасним вичерпанням можливостей Фонду поповнення коштів за рахунок джерел, визначених частиною першою (крім пункту 9) статті 19 Закону, та наявність ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, а також обставин, що загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи країни, підтверджених відповідним рішенням Ради з фінансової стабільності, утвореної Указом Президента України від 24 березня 2015 р. № 170.
Кредит (внесок) держави надається Фонду у розмірі, необхідному для забезпечення покриття витрат, пов’язаних з виконанням Фондом своїх функцій.
Кредит (внесок) держави надається у вигляді коштів або облігацій внутрішньої державної позики в межах відповідних бюджетних призначень, передбачених законом про Державний бюджет України на поточний рік.
Кредит держави надається:
1) у національній валюті із сплатою відсотків на рівні ринкової ставки за державними цінними паперами України порівнюваних строків погашення, випущених Кабінетом Міністрів України у період надання такого кредиту;
2) під забезпечення:
майбутніми надходженнями на поточний рахунок Фонду;
облігаціями внутрішньої державної позики, що належать Фонду і не обтяжені будь-якими іншими зобов’язаннями, у розмірі 100 відсотків їх справедливої вартості.
Кредит держави може бути наданий в обмін на вексель, виданий Фондом на таких самих умовах, як облігації внутрішньої державної позики.
Строк надання кредиту держави залежить від планових надходжень та витрат Фонду (у вигляді прогнозу руху грошових коштів) протягом строку надання кредиту, на який подана заявка.
Умови надання Фонду внеску держави не передбачають його повернення та сплату відсотків.
Наявність у Фонду заборгованості за раніше наданим кредитом не є перешкодою для надання Фонду нового кредиту та/або внеску держави.
Мінфін не пізніше 14 днів з дня отримання заявки Фонду забезпечує надання Фонду кредиту та/або внеску держави на безповоротній основі у відповідному розмірі на підставі закону про Державний бюджет України на відповідний рік.
У разі відсутності в законі про Державний бюджет України на поточний рік бюджетних призначень у необхідному Фонду розмірі в місячний строк з дня отримання заявки Фонду Мінфін розробляє та ініціює подання Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України відповідного законопроекту, що включає пропозиції Фонду, та протягом 14 календарних днів з дня набрання чинності прийнятим законом забезпечує надання відповідного фінансування.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Автор Наталя Мамченко