Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт № 7655 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств за структурні підрозділи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі, яким пропонується запровадити авансовий платіж з кожного обмінного пункту небанківської фінансової установи.
Як зазначається у пояснювальній записці, у 2021 році обмінники заплатили до бюджету 7 мільйонів гривень податку на прибуток попри зростання обсягу операцій. На думку автора, це свідчить про приховування реальних прибутків обмінних пунктів.
Законопроєкт передбачає, що кожен обмінний пункт має щомісячно сплачувати внесок у три мінімальні заробітні плати. При чому цей внесок не буде залежати від прибутку обмінника. У разі ж високих прибутків обмінник має доплатити різницю між авансовим платежем і податком, що буде залежати від прибутку. Наразі обмінники сплачують податок на прибуток, який залежить від виручки обмінника, що обліковується через касу.
У разі ухвалення змін загальна сума податкового зобов’язання для працюючого обмінника не зміниться. Частина податку сплачуватиметься авансом.
За словами автора ініціативи, нардепа Данила Гетманцева, в Україні під час війни працює близько 4 тисяч обмінних пунктів, отже додаткові надходження до державного бюджету від нового податку складуть близько 1 мільярда гривень. Тих же, хто відмовиться сплачувати податок авансом, пропонується штрафувати на суму до 50% несплаченого податку.
Як повідомляла «Судово-юридична газета», Нацбанк повернув вимоги для обмінників, які були призупинені на час війни.
Автор: Ярослав Конощук
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.