Передумовою стабільної роботи економіки в умовах війни є прогрес у співпраці з міжнародними партнерами, в тому числі з Міжнародним валютним фондом. На цьому наголосив заступник Голови Національного банку Сергій Ніколайчук під час пресбрифінгу 8 вересня щодо рішень з монетарної політики.
«До кінця року очікується надходження анонсованого раніше офіційного фінансування на загальну суму близько 12 млрд дол. США, у тому числі 8 млрд євро в межах програми макрофінансової допомоги від ЄС. Завдяки подальшій міжнародній підтримці Національний банк матиме можливість утримувати золотовалютні резерви на достатньому рівні і в наступні роки», - зазначив він.
Також, за його словами, реалізація нових ініціатив із фінансової підтримки з боку США дасть змогу збільшити обсяг міжнародних резервів України у 2022 році понад прогноз. Це позитивно впливатиме на стійкість економіки та очікування. Втім, перспективи неемісійного фінансування дефіциту бюджету у 2023 році переважно є невизначеними.
Окрім того, в НБУ вважають, що разове коригування офіційного курсу гривні та додаткові заходи, вжиті Національним банком для зниження девальваційного тиску, сприяли зменшенню дисбалансів на валютному ринку.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.