Анонсованого Денисом Малюською скорочення працівників апарату Мін'юсту не відбудеться

11:32, 23 вересня 2022
Проект Держбюджету на 2023 рік свідчить про те, що міністр юстиції поспішив із заявами про скорочення центрального апарату.
Анонсованого Денисом Малюською скорочення працівників апарату Мін'юсту не відбудеться

У Міністра юстиції України Дениса Малюськи наразі залишається 7 заступників, незважаючи на його анонси у фейсбуці про скорочення посад та зарплат у центральному апараті. Можливо, під «скороченням» він мав на увазі те, що Кабмін постановив не вважати за посаду заступника міністра посаду Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини (раніше ці посади «суміщалися»).

Нагадаємо, що наприкінці серпня Уряд призначив новим Уповноваженим у справах ЄСПЛ керівника Управління представництва держави в міждержавних справах Маргариту Сокоренко. Отже, керівництво Мін'юсту працює практично у тому ж складі, що й раніше.

І, як свідчать планові показники проекту Держбюджету на 2023 рік, скорочення центрального апарату також не відбудеться.

Так, кількість штатних одиниць центрального апарату Міністерства юстиції України залишається на тому ж рівні, що у 2021 та 2022 роках - 1521 особа. Аналогічно й кількість штатних одиниць територіальних органів юстиції залишається на рівні попередніх років - 15 480 осіб.

При цьому, нагадаємо, що у 2023 році планують скоротити фінансування судової гілки влади на 3 млрд грн, а кількість працівників апаратів судів та ТУ ДСА - на 5000 осіб.

Кількість службових авто Мін'юсту теж не змінюється - 1079.

Також планується провести 55 офіційних заходів (прийомів). У 2022 планувалося 45, а у 2021 - 9.

Середний розмір судового збору за подання від Мін'юсту одного позову, апеляційної та касаційної скарги передбачено встановити на рівні 6,5 тисяч грн.

Всього планується подати судових позовів, апеляційних та касаційних скарг - 1389.

Питома вага фактичного виконання судових рішень у загальній кількості судових рішень, що надійшли на виконання, на думку Мін'юсту, складе 27,5 відсотків. У 2021 та у 2022 роках, знов таки, на думку Мін'юсту, вона складала 35,6 і 27,5 відсотків відповідно. Тобто, виконувалося кожне третє судове рішення (хоча за наявними на практиці даними - лише 3 відсотки).

На оплату послуг юридичних радників, примирювачів, фахівців, експертів, в т.ч. іноземних, щодо захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів та розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах; участь експертів та свідків у заходах під час урегулювання спорів у 2023 році за програмою Мін'юсту планується витратити 407,24 млн грн.

При цьому кількість справ, за якими здійснюється захист прав та інтересів держави Україна у закордонних юрисдикційних органах - 21. Тобто, оплата послуг таких радників буде вартувати приблизно 19,4 млн грн на одну справу.

На оплату послуг юридичних радників, примирювачів, фахівців, експертів, в т.ч. іноземних, щодо захисту прав та інтересів України під час представництва України в Європейському суді з прав людини; участь експертів та свідків у заходах під час урегулювання спорів - 16,53 млн грн.

На відрядження уповноважених осіб центральних органів виконавчої влади під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб'єкта та України - більше 2 млн грн.

На відрядження представників України на судові засідання, пов'язані з представництвом України в Європейському суді з прав людини, піде 781 тисяча грн.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Зеленський: маємо доповнити діяльність Міжнародного кримінального суду, створивши спецтрибунал
Зеленський: маємо доповнити діяльність Міжнародного кримінального суду, створивши спецтрибунал
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Дмитро Татаринов
    Дмитро Татаринов
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Ірина Соломко
    Ірина Соломко
    суддя Чернігівського окружного адміністративного суду
загрузка...