Вища рада правосуддя пропонувала збільшити фінансування судової системи на 19 мільярдів гривень, однак урядовці відхилили її пропозиції. Про це йдеться у матеріалах до проєкту бюджету на 2023 рік, розгляд якого розпочала Верховна Рада.
Зазначається, що у проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» на забезпечення функціонування судів і діяльності суддів, органів та установ системи правосуддя, загальний обсяг видатків передбачено у сумі 18,6 млрд грн, у тому числі:
із загального фонду – 15,1 млрд грн, що на 3,6 млрд грн менше проти 2022 року;
із спеціального фонду – 3,5 млрд грн, що відповідає рівню 2022 року.
Натомість не враховано пропозиції Вищої ради правосуддя по статтях, пов'язаних із забезпеченням функціонування судів і діяльності суддів, органів та установ системи правосуддя, на загальну суму 19,3 млрд грн. Зокрема йдеться про додаткові видатки на оплату праці - 14,6 млрд грн.
Наголошується, що у проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» забезпечено у повному обсязі виплату суддівської винагороди, розмір якої збережено на рівні 2022 року, для фактичної кількості суддів.
Крім цього, урядовці вирішили додатково не виділяти на інші поточні витрати судової системи – 1,6 млрд грн, на капітальні видатки – 2,3 млрд грн, на виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів – 0,8 млрд грн.
«Обсяг видатків на функціонування системи правосуддя визначався з урахуванням дії в Україні воєнного стану та пріоритетів використання фінансового ресурсу держави на виконання завдань щодо відсічі збройної агресії, забезпечення недоторканності державного кордону та захисту держави, безперебійного функціонування бюджетної сфери та життєво необхідних потреб жителів територіальних громад, реалізації заходів територіальної оборони та захисту безпеки населення», - зазначається у додатку до проєкту бюджету.
Як повідомляла «Судово-юридична газета», у Вищій раді правосуддя заявили, що у 2023 році не зможуть ефективно працювати через брак коштів.
Автор: Ярослав Конощук
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.