Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики рекомендує парламенту схвалити за основу та в цілому законопроєкт №8184 про внесення змін до Закону України про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо розблокування можливості управління корпоративними правами переданими в управління Національному агентству та дозволити АРМА управляти майном власників з країни-окупанта без погодження з ними.
Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 21 закону про Нацагенцію з виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів та визначити, що: у разі здійснення управління активами у вигляді частки у статутному (складеному) капіталі чи акцій, паїв управитель під час здійснення повноважень власника таких активів у вищих органах управління відповідної юридичної особи зобов’язаний погоджувати свої дії з власником таких активів.
При цьому дія абзацу першого цієї частини не поширюється, зокрема на управління активами чи акціями у юридичних особах (їх філіях, представництвах), що здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України на території України, щодо яких ухвалою слідчого судді, суду встановлено, що: засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром прямо або опосередковано є Російська Федерація чи Республіка Білорусь та/або їх резиденти – юридичні та/або фізичні особи; та/або Російська Федерація чи Республіка Білорусь та/або їх резиденти – юридичні та/або фізичні особи прямо або опосередковано мають частку у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, інше членство (участь у будь-якій формі) у юридичній особі".
Таким чином пропонується дозволити АРМА вілько розпоряджатися переданим агенції в управління майном чи активами РФ чи Білорусі. Чинна редакція профільного закону передбачає, що агенція має погоджувати свої дії з власником майна, яке передане в управління.
При цьому зазначається, що норма закону стосовно управління активами, які належать власникам з країни-окупанта застосовується до активів, що були передані до ухвалення закону.
Як повідомляла «Судово-юридична газета», Міністерство юстиції у листопаді анонсувало реєстр збитків, завданих агресією РФ.
Автор: Ярослав Конощук
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.