Комітет підтримав законопроєкт про примусове вилучення земель для будівництва чи реконструкції критичної інфраструктури без рішення суду

19:00, 15 січня 2023
Пропонується встановити, що на період дії воєнного стану та протягом 10 років з дня припинення або скасування, відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені для будівництва/реконструкції об’єктів критичної інфраструктури, здійснюється без рішення суду.
Комітет підтримав законопроєкт про примусове вилучення земель для будівництва чи реконструкції критичної інфраструктури без рішення суду
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики рекомендує депутатам ухвалити у першому читанні законопроєкт №8225 про внесення змін до деяких законів України щодо примусового вилучення, відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені з мотивів суспільної необхідності для будівництва або реконструкції об'єктів критичної інфраструктури, яким пропонується тимчасово дозволити примусово вилучати земельні ділянки для будівництва/реконструкції об’єктів критичної інфраструктури за рішенням уряду і без рішення суду.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Закону «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» та визначити, що на період дії воєнного стану та протягом 10 років з дня його припинення або скасування  відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, з мотивів суспільної необхідності для будівництва або реконструкції об'єктів критичної інфраструктури I та ІІ категорії критичності здійснюється, зокрема, з урахуванням таких особливостей:

- без рішення суду;

- без згоди землевласників, землекористувачів, органів місцевого самоврядування;

- без відшкодування втрат лісогосподарського виробництва та збитків землекористувачам;

- з виплатою грошової компенсації власникам за вилучення земельних ділянок приватної власності та об'єктів нерухомого майна, що на ній розташовані.

Рішення про вилучення земельної ділянки для будівництва чи реконструкції об’єкта критичної інфраструктури ухвалює Кабінет Міністрів за поданням органу влади, що відповідальний за відповідний сектор критичної інфраструктури.

Разом з тим примусово вилучена із постійного користування або примусово відчужена земельна ділянка не може бути передана в користування або у власність фізичній чи юридичній особі для цілей, не пов'язаних із забезпеченням будівництва або реконструкцією об'єктів критичної інфраструктури I та ІІ категорії критичності.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Кабінет міністрів створив комітет відновлення України. Його очолив міністр розвитку громад територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Telegram канал Sud.ua
Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Наталія Половінкіна
  Наталія Половінкіна
  суддя Чернівецького апеляційного суду
 • Анатолій Ясельський
  Анатолій Ясельський
  суддя Святошинського районного суду міста Києва
 • Наталія Новікова
  Наталія Новікова
  голова Господарського суду Харківської області