Депутати не підтримали запровадження кримінальної відповідальності за організацію «платних» мітингів

13:56, 8 березня 2023
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламентарям відхилити законопроєкт, який передбачає запровадження кримінальної відповідальності за організацію «проплачених» мітингів.
Депутати не підтримали запровадження кримінальної відповідальності за організацію «платних» мітингів
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендує депутатам відхилити законопроєкт 7097 «про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за правопорушення в сфері реалізації права на мирне зібрання», який передбачає запровадження кримінальну відповідальність за участь у мітингах за гроші.

Законопроєктом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 295-1 «Організація групи, діяльність якої здійснюється під виглядом реалізації права на мирне зібрання», відповідно до якої запроваджується кримінальна відповідальність за організацію платних мітингів з метою впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, об'єднаннями громадян, юридичними особами, міжнародними організаціями.

Передбачається, що за такі дії винна особа може бути або оштрафована на суму від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-5100) або арештована на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Ті самі дії, вчинені на замовлення, – караються штрафом від чотирьох тисяч до шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі від двох до шести років.

При цьому законопроєкт передбачає можливість звільнення особи від кримінальної відповідальності за вчинення на замовлення кримінального правопорушення, за умови допомоги слідству.

Водночас, замовник (організатор) кримінального правопорушення такому звільненню не підлягатиме.

Законопроєкт не передбачає юридичної відповідальності для учасників зборів, мітингів, походів або демонстрацій, які отримують матеріальну винагороду за участь у таких заходах.

Схвалює подібну ініціативу і у МВС. «Яка ганьба, коли в Києві через Інтернет можна замовити проплачений мітинг з будь якими лозунгами! Шановні народні депутати, давайте приймемо закон про кримінальну відповідальність за організацію та фінансування проплачених акцій протесту і покінчимо з цим ганебним явищем», – заявив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», у Києві затримали групу осіб, які планували масові заворушення.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду