Нотаріуси зможуть посвідчувати договори про продаж об’єкта незавершеного будівництва або майбутнього об’єкта нерухомості

12:06, 11 травня 2023
Кабмін додав до переліку ще дві нотаріальні дії стосовно нових об’єктів – незавершеного будівництва і об’єкта майнового права.
Нотаріуси зможуть посвідчувати договори про продаж об’єкта незавершеного будівництва або майбутнього об’єкта нерухомості
Фото із відкритих джерел
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Уряд 9 травня вніс зміни до низки актів стосовно нотаріату та державної реєстрації.

Зокрема, тепер нотаріуси зможуть посвідчувати договори про продаж об’єкта незавершеного будівництва або майбутнього об’єкта нерухомості.

Так, у постанові Уряду від 28.02.2022 №164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» додано до кола об’єктів, щодо яких може проводитися нотаріальне посвідчення договорів щодо відчуження, поділу (виділу), об’єкт незавершеного будівництва або майбутнього об’єкта нерухомості, як зазначив очільник Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції Віктор Дубовик.

Зокрема, у постанові є окрема норма, яка регулює нотаріальне посвідчення відповідних правочинів (п. 8): договорів щодо відчуження, поділу нерухомого майна тощо. До того самого переліку додається ще дві нотаріальні дії стосовно нових об’єктів – незавершеного будівництва і об’єкта майнового права.

Наразі текст постанов ще не опубліковано, разом з тим, про їх зміст ми писали раніше.

Нагадаємо, п. 8 постанови наразі встановлено, шо нотаріальне посвідчення договорів щодо відчуження, поділу (виділу) нерухомого майна, спадкових договорів, договорів іпотеки, про заміну кредитора (відступлення прав вимоги) за кредитним договором та/або договором іпотеки, задоволення вимог іпотекодержателя, встановлення довірчої власності на нерухоме майно, визначення розміру часток у праві спільної власності, договорів поділу спільного майна подружжя (виділу з нього), позички, найму (оренди), лізингу будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) на строк не менш як три роки, відчуження цінних паперів, корпоративних прав, у тому числі договорів про внесення змін до таких договорів або їх розірвання (припинення), довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, управління і розпорядження цінними паперами, корпоративними правами, на право доступу до індивідуального банківського сейфа, засвідчення справжності підпису на актах приймання-передачі частки (частини частки) у статутному (складеному) капіталі (статутному фонді) юридичної особи, а також видача свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя (колишнього з подружжя) на підставі їх спільної заяви, свідоцтв про придбання майна з прилюдних торгів (електронних аукціонів), у тому числі тих, що не відбулися (нотаріальні дії щодо цінного майна), здійснюється виключно нотаріусами, включеними до затвердженого Міністерством юстиції переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва