Українці зможуть захистити право власності у метавсесвіті, – Михайло Федоров про зміни до закону

08:34, 11 серпня 2023
Очільник Мінцифри Михайло Федоров прокоментував ухвалені парламентом закони: українці зможуть захистити право власності на землю в метавсесвіті або інші віртуальні активи в різних проєктах метавсесвіту.
Українці зможуть захистити право власності у метавсесвіті, – Михайло Федоров про зміни до закону
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як раніше писала «Судово-юридична газета», 10 серпня Верховна Рада ухвалила зміни до Цивільного кодексу, і тепер у ньому з’явиться нове поняття – цифрова річ (законопроект 6447). Також парламент ухвалив закон про цифровий контент та цифрові послуги (законопроект 6576).

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров прокоментував  тепер це означає, що українці зможуть захищати права у метавсесвіті.

«Рада ухвалила два закони про цифрові речі та послуги в Україні  що зміниться.

Цифрові речі — це віртуальні активи та контент, які наявні виключно в цифровому просторі. Вони мають цінність і можуть передаватися від однієї людини до іншої. До сьогодні в Україні не було механізмів, які б законодавчо регулювали цей ринок.

Відтепер ситуація зміниться. Українці зможуть укладати угоди із цифровими речами та бути захищеними на правовому рівні. Наприклад, матимуть змогу захистити право власності на землю в метавсесвіті або інші віртуальні активи в різних проєктах метавсесвіту.

Відповідні законопроєкти № 6447 та № 6576 Парламент підтримав у другому читанні. Перший  вводить термін «цифрова річ». Другий  описує особливості обігу цифрового контенту як різновиду цифрової речі та особливості надання цифрових послуг.

Це сприятиме розвитку цифрової економіки та залученню додаткових коштів у державу, які можна спрямувати на підтримку Сил оборони. Адже часто віртуальний актив починає приносити реальний дохід.

Продовжуємо будувати цифрову економіку разом»,  зазначив Михайло Федоров.

Нагадаємо, на думку експертів ГЮУ Верховної Ради, запровадження у ЦК поряд з поняттям «реч» такої категорії, як «цифрові речі» є некоректним, оскільки не враховує концептуальних засад системи поділу об'єктів цивільних прав та не дозволяє визначити місце цифрових речей у цій системі.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Руслан Арсірій
    Руслан Арсірій
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва