В адміністрації Трампа не задоволені підходами Стіва Віткоффа до перемовин — NYP

11:29, 1 травня 2025
NYP вказує, що Стів Віткофф «засмутив інсайдерів адміністрації своїм підходом до переговорів», водночас робота Кіта Келлога оцінюється як «плідна».
В адміністрації Трампа не задоволені підходами Стіва Віткоффа до перемовин — NYP
Фото: New York Post
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Видання New York Post, де раніше з’являлися ексклюзивні коментарі Президента США Дональда Трампа, опублікувало матеріал під назвою «Стів Віткофф не повинен вести переговори з Іраном та Росією».

У ній йдеться про те, що спеціальний посланник президента Трампа на Близькому Сході, колишній адвокат з нерухомості та інвестор Стів Віткофф «засмутив інсайдерів адміністрації своїм підходом до переговорів з двома найбільшими супротивниками Америки».

Зокрема, джерела NYP в адміністрації Трампа висловили невдоволення тим, що Віткофф при зустрічах високого рівня «покладався на кремлівських перекладачів — що є порушенням усталеної дипломатичної процедури».

Також джерелам не подобається, що Стів Віткофф брав участь у зустрічах без «звичайної групи радників, експертів та військових офіцерів, які зазвичай супроводжують американських чиновників, що ведуть переговори».

Інші джерела побоюються, що Віткофф взяв на себе «занадто велику роль».

Крім того, у статті йдеться про Кіта Келлога, радника колишнього віце-президента Майка Пенса під час першого терміну Трампа.

«У середині березня посаду Келлога змінили зі «спеціального посланника з питань України та Росії» на «спеціальний посланник з питань України».

Тим часом Віткоффа призначили послом з особливих доручень і надали повноваження вести переговори з Москвою щодо припинення війни в Україні, але не з Києвом, що залишалося в компетенції Келлога.

Але наявність окремих переговірників для кожної сторони виявляється складною для балансування», зазначає видання.

Також у статті робота Кіта Келлога оцінюється як «плідна». На думку джерел, Келлог доклав зусиль для підписання угоди про надра між США та Україною.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», у США готуються розглянути законопроект, який передбачає надзвичайно високі мита — до 500% для країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші ресурси, а підписана угода про надра містить норми про умови надання США військової допомоги Україні.

В свою чергу, представник президента США Кіт Келлог заявив, що «РФ не досягла успіхів на полю бою і не має шансів на перемогу».

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

 

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Сьогодні день народження святкують
  • Сергій Ківалов
    Сергій Ківалов
    народний депутат України III-VIII скликань
  • Людмила Юхтенко
    Людмила Юхтенко
    суддя Одеського окружного адміністративного суду