Українські громадяни за кордоном стикаються з цілою низкою труднощів: побутові умови, освіта, медицина, робота. Найчастіше громадяни звертаються до консульств і посольств із проблемами відновлення втрачених документів, оформлення документів на повернення в Україну, продовження дії закордонного паспорта, вписування дітей у паспорт, питання нотаріальних довіреностей.
Однак, окремої уваги заслуговують освітні питання. На засіданні Робочої групи щодо захисту прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи, обговорили їх вирішення. Про це повідомляє голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.
За її словами, найголовніших проблем наразі чотири. Також назвали можливі варіанти вирішення цих проблем.
Для вирішення пропонують створити якісну екстернатну освіту на базі Міжнародної української школи; створення вечірніх курсів/ суботніх та недільних шкіл, де діти будуть продовжувати вивчати українську мову, літературу, історію України, залучення українських вчителів за кордоном до освітнього процесу.
Варіантом вирішення бачать розроблення механізму зарахування навчальних досягнень, створення системи оцінювання результатів навчання за певний період та механізм компенсації освітніх втрат під час навчального року.
Для вирішення цієї проблеми пропонують розширити мережу партнерів Міжнародної української школи за кордоном, зокрема суботніх шкіл, культурно-освітніх центрів, тощо.
«Вирішення: створити єдину платформу для інформування батьків, де буде зібрана вся інформація про освіту в умовах війни у вигляді популярних питань та відповідей на них, - зауважує Гришина.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.