Директор музею Булгакова прокоментувала пропозицію Спілки письменників закрити установу

17:44, 31 серпня 2022
Таке враження, що багато хто вважає музей якимось місцем, подібним до церкви, де слід поклоняться, в даному випадку письменнику Булгакову, — Людмила Губіанурі.
Директор музею Булгакова прокоментувала пропозицію Спілки письменників закрити установу
Фото: facebook.com/bulgakovmuseuminkyiv
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як ми писали раніше, Національна спілка письменників України вимагає закрити музей Булгакова у Києві. Директор музею Людмила Губіанурі відреагувала на пропозицію Спілки письменників.

"Спілка письменників, думаю, використала не всю свою зброю. Перед тим, як ініціювати закриття музею Булгакова, вони мали б ініціювати виключення Булгакова зі Спілки письменників та позбавлення громадянства за антирадянську діяльність. Чим вони і займалися протягом своєї багатої історії", - написала Губіанурі у Фейсбук.

Також коментар директора музею щодо цієї пропозиції опублікував Телеграм-канал "Київ. На зв’язку". 

"Таке враження, що багато хто вважає музей якимось місцем, подібним до церкви, де слід поклоняться, в даному випадку письменнику Булгакову. Насправді це місце історії, яка була пов'язана з Булгаковим, історії, яка справді була та пов'язана з історією Києва. Коли ми хочемо дізнатися більше з історії нашого міста, у нас є можливість зайти до музею Булгакова та поставити запитання, які люди часто ставлять у тих самих соцмережах, але не завжди знаходять відповідь", – каже Людмила Губіанурі.

Що ж до самої особи Булгакова, то на сьогодні – це хейт у чистому вигляді, безпідставні припущення, до яких письменник не має жодного стосунку, зазначила вона. 

"З іншого боку, справді Булгаков – непересічна особистість, і свого часу сам сформулював, чому він постійно викликає емоції, подібні до спостерігається зараз. Насамперед тому, що він письменник-сатирик, який так бачив світ, подібно до того, як бачили його той самий Гоголь, Салтиков-Щедрін", – Губіанурі. На її думку Булгаков був антирадянською людиною. Він боровся за свободу пересування, оскільки мріяв побачити світ, але це не дозволяли. І виборював свободу слова.

"А те, що має антиукраїнські настрої. Те, що сьогодні кидають один одному цитатами. По-перше, тут нерозуміння того, що ці цитати належать героям художніх творів Булгакова. З іншого боку, звісно, він був людиною свого часу. Він отримав імперське виховання, закінчив найкращу гімназію в Києві, але і вона була імперською. Звісно, він мав свої погляди, але немає жодного висловлювання самого Булгакова проти України та проти української мови. Це є лише у його художніх творах, голосом його героїв", – резюмувала вона.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Коваленко
    Інна Коваленко
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва