Кабмін провів засідання: які рішення були прийняті 27 вересня

17:56, 27 вересня 2022
Серед іншого, схвалено проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вирішення проблеми надмірної тривалості цивільного, господарського та адміністративного провадження».
Кабмін провів засідання: які рішення були прийняті 27 вересня
Джерело фото: kmu.gov.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У вівторок, 27 вересня, Кабінет Міністрів провів засідання. Які рішення прийнято, повідомив представник Кабінету Міністрів у Парламенті Тарас Мельничук:

«- Схвалено проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вирішення проблеми надмірної тривалості цивільного, господарського та адміністративного провадження». Законопроектом пропонується доповнити положення процесуальних кодексів нормами про те, що суд при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження  враховує пріоритет швидкого вирішення справи. Передбачено надання позивачу (заявнику, скаржнику) права подати заяву про повернення з державного бюджету судового збору, сплаченого при поданні позову (заяви, апеляційної чи касаційної скарги), у разі порушення суддею строків розгляду справи, встановлених законом. Також пропонується скоротити строк розгляду дисциплінарної справи стосовно безпідставного затягування або невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом, зволікання з виготовленням вмотивованого судового рішення - 30 днів з дня її відкриття тощо.

- Схвалено проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про дорожній рух» щодо імплементації законодавства». Законопроектом пропонується надати юридичне підґрунтя для впровадження нових підходів регулювання сфери безпеки керування транспортними засобами та запровадити єдине типове посвідчення водія, що відповідає європейським вимогам. Також передбачено посилення дії принципу поступового доступу до керування транспортними засобами відповідних категорій; встановлення терміну дії посвідчень водія від 5 до 10 років залежно від категорій транспортних засобів; визначення основних вимог для допущення осіб до керування транспортними засобами тощо.

- Схвалено проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо унормування діяльності та державної реєстрації громадських організацій». Законопроектом пропонується чітко врегулювати на законодавчому рівні питання щодо запровадження можливості здійснення діяльності громадських організацій на підставі модельного статуту; скасування процедури набуття та підтвердження всеукраїнського статусу громадською організацією. Також передбачено встановлення єдиної організаційно-правової форми для громадської організації; спрощення процедури проведення реєстрації громадських організацій та скорочення строку для проведення такої реєстрації.

- Доповнено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній новими положеннями. Зокрема, передбачено, що документи, визначені  Порядком, є підставою для внесення даних до частини персональної електронної облікової картки застрахованої особи реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що відображає трудову діяльність особи, в тому числі за період до 01.01.2004. Встановлено, що стаж роботи за відсутності документів, у разі розміщення підприємства, установи, організації або їх правонаступників на тимчасово окупованій РФ території України, в районі проведення АТО або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ, на територіях територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають/перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також у разі, коли їх майно (документи) на території України пошкоджене чи знищене внаслідок воєнних (бойових) дій, за умови документального підтвердження пошкодження чи знищення майна (документів) може підтверджуватись показаннями свідків.

- Внесено зміни до Положення про Реєстр кваліфікацій, виклавши його у новій редакції. Уточнено термінологію Положення, доповнено структуру реєстру відомостями про професії (види занять) та визначено інформацію про професії, що вноситься до Реєстру. Внесено ряд змін, що враховують досвід ведення Реєстру кваліфікацій.

- Припинено дію Угоди між Урядом України та Урядом Сирійської Арабської Республіки про повітряне сполучення, вчиненої 02.04.1993 в м. Києві.

- Доповнено перелік видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, обігрівачами приміщень, комбінованими обігрівачами, комплектами з обігрівача приміщень, регулятора температури і сонячної установки, місцевими обігрівачами, професійними холодильними шафами для зберігання, вентиляційними установками для житлових приміщень, твердопаливними котлами, комплектами з твердопаливного котла, додаткових нагрівачів, регуляторів температури і сонячних установок.

- Внесено зміни до Порядку виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України організаціями, що здійснюють їх виплату і доставку, щодо включення виконавчих органів сільських, селищних рад до переліку органів, які можуть укладати договори з уповноваженими організаціями на здійснення відповідних соціальних виплат. Виключено положення щодо виплати пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей через АТ «Укрпошта» поштовим переказом. Внесено зміни до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках щодо механізму виплати недоодержаної суми пенсії, що належала пенсіонеру з числа осіб, яким пенсію призначено відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якщо пенсія не була зарахована на поточний рахунок в уповноваженому банку у зв’язку із смертю пенсіонера.

- Доповнено Положення про Державну службу геології та надр України нормою щодо здійснення Держгеонадрами розрахунку початкової ціни продажу на аукціоні спеціальних дозволів на користування надрами.

- Внесено зміни до Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи. Передбачено можливість подання заяви щодо зміни імені через представника або поштою. Встановлено, що у разі надання дозволу на зміну імені можна звертатись для державної реєстрації зміни імені до відділів державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичного представництва або консульської установи України та отримувати відповідне свідоцтво за результатом її проведення через представника.

- Внесено зміни до Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади в частині встановлення вимоги щодо необхідності  погодження Міністерством фінансів нормативно-правових актів, пов’язаних з надходженнями та/або витратами бюджету.

- Внесено зміни до постанови КМУ «Деякі питання надання суб’єктам господарювання допомоги в рамках програми міжнародної технічної допомоги «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» від від 03.05.2022 № 523.  Зокрема, збільшено кількість суб’єктів господарювання, розмір допомоги таким суб’єктам, яка є бюджетним грантом, в рамках програми міжнародної технічної допомоги «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» тощо.

- Затверджено Порядок видачі дозволу на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення та Порядок ввезення з-за кордону, придбання, встановлення та експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення.

- Доповнено Положення про Міністерство економіки України новими повноваженнями Мінекономіки, зокрема, щодо підготовки проектів рішень КМУ про включення індустріального парку до Реєстру індустріальних (промислових) парків або про відмову у включенні індустріального парку до цього Реєстру, про виключення індустріального парку з зазначеного Реєстру;

 щодо затвердження форми звіту про функціонування індустріального парку та порядку подання такого звіту та його оприлюднення;

 щодо ведення реєстру довгострокових зобов’язань в рамках здійснення державно-приватного партнерства (концесії) тощо.

- Заборонено вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), торговельною країною та/або країною призначення яких є РФ.

- Внесено зміни до Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Визначено, що через електронний кабінет посадової особи ДСНС здійснюється внесення висновків щодо повноти виконання вимог пожежної та техногенної безпеки під час прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що за класом наслідків належать до об’єктів із середніми та значними наслідками - у разі залучення ДСНС органом державного архітектурно-будівельного контролю; доступ до проектної документації на будівництво об’єктів; листування з користувачами електронні системи тощо.

- Внесено зміни до Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, якими передбачено проведення засідання зазначених комісій в режимі відеоконференції з використанням відповідного програмного забезпечення, зокрема через Інтернет.

- Внесено зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства. Уточнено перелік напрямів витрат, які покриваються за рахунок грантів, та критерії, за якими надається право подавати заяву на отримання грантової допомоги. Надано можливість внесення змін до бізнес-плану, який є невід’ємним додатком до договору мікрогранту; удосконалено порядок взаємодії між органами та установами у процесі реалізації грантових програм.

- Визначено порядок формування та використання COVID-сертифікатів на підставі другої бустерної дози вакцини.

- Доповнено Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування додатком, яким встановлюються частки для зарахування до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального у другому півріччі 2022 року.

- Затверджено Порядок поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків.

- Внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів). Передбачено, що ліцензіат зобов’язаний:

дотримуватися вимог, визначених Порядком функціонування електронної системи охорони здоровʼя,

зареєструватися в Реєстрі суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я та забезпечити роботу з електронною системою охорони здоровʼя тощо.

- Затверджено Порядок продажу бурштину з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України, яким передбачено продаж бурштину на аукціоні в електронній торговій системі.

- Затверджего параметри пошуку національних стандартів та кодексів усталеної практики, обов’язковість застосування яких встановлена нормативно-правовими актами, а також національних стандартів, розроблених за рахунок бюджетних коштів, тексти яких розміщуються на офіційному вебсайті національного органу стандартизації з безоплатним доступом до них.

- Визнано такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 03.02.2010 № 93 «Про затвердження Порядку погодження рішення про створення наукового парку» у зв’язку з прийняттям ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо активізації діяльності та розвитку наукових парків» № 1714-IX.

- Внесено зміни до Порядку використання коштів з рахунка для задоволення потреб охорони здоров’я. Зокрема, визначено додаткові напрями спрямування коштів, передбачено, що у разі необхідності проведення цільового збору на першочергові потреби для задоволення потреб охорони здоров’я МОЗ формує перелік таких потреб та подає їх на затвердження комісії з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я тощо.

- Внесено зміни до постанови КМУ «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 № 168. Передбачено, що членам сімей загиблих військовослужбовців Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військових прокурорів Офісу Генерального прокурора, осіб рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітників Служби судової охорони, осіб начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейських, а також осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які постійно проживають на території РФ або Республіки Білорусь, або засудженим за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору одноразова грошова допомога не виплачується.

- Внесено зміни до постанови КМУ «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам» від від 19.07.2022 № 812. Змінами доповнено перелік підстав для затвердження фіксованих обсягів природного газу для виробників теплової енергії, які звернулись до Мінрегіону після 25.08.2022.

- Затверджено, на виконання ЗУ «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо деяких питань виконання глави 5 розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» від 15.08.2022 № 2510-IX, форму заяви про надання авторизації авторизованого економічного оператора, форму заяви про надання авторизації на застосування спрощення, форму анкети самоооцінки підприємства, форму звіту про результати оцінки (повторної оцінки) відповідності підприємства критеріяю та/або умові надання авторизації та інші форми.

- Затверджено перелік окремих товарів, ввезення яких на митну територію України та/або переміщення територією України транзитом здійснюється без надання митним органам забезпечення сплати митних платежів.

- Заборонено, на період дії воєнного стану, реєстрацію об’єктів права інтелектуальної власності у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності за заявами правовласників, які є громадянами РФ, юридичними особами, що створені та зареєстровані відповідно до законодавства РФ та/або кінцевим бенефіціарним власником яких є громадяни чи юридичні особи РФ, або якщо виробниками, експортерами або імпортерами товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності, є зазначені особи, або якщо до правовласників застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

- Визнано такими, що втратили чинність, форми митних декларацій МД-2, МД-3, МД-6, МД-8, МД-4, МД-5, МД-7, затверджені постановою КМУ від 21.05.2012 № 450, оскільки з набранням чинності Конвенцією про спрощення формальностей у торгівлі товарами форма єдиного адміністративного документа буде використовуватись в Україні безпосередньо на підставі зазначеної Конвенції.

- Внесено зміни до  постанови КМУ від 11.03.2022 № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану».

Передбачено, що виконавчі комітети місцевих рад, місцеві державні адміністрації, військово-цивільні адміністрації або військові адміністрації під час введення правового режиму воєнного стану  зобов’язані погоджувати з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів, свої рішення про передачу коштів між місцевими бюджетами.

- Схвалено проект Угоди між Урядом України та Продовольчою та сільськогосподарською організацією Організації Об’єднаних Націй (ФАО) про створення Проектного офісу ФАО та надання технічної та гуманітарної допомоги Україні.

- Уточнено перелік органів, до сфери управління яких може бути передане конфісковане майно для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з військовою агресією РФ проти України та цивільного захисту населення в умовах воєнного стану, шляхом доповнення такого переліку Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

- Розширено Перелік товарів та (або) галузей економіки, для яких Національний банк має право встановлювати винятки та (або) особливості запровадження заходу захисту, передбаченого абзацом першим частини першої статті 13 Закону України «Про валюту і валютні операції», шляхом доповнення його товарами, за якими проведені та не завершені до 24 лютого 2022 року експортні та (або) імпортні операції за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), укладеними суб’єктами, які провадять діяльність у сфері використання ядерної енергії, з нерезидентами, на яких поширюються обмеження (мораторії, заборони), встановлені нормативно-правовими актами щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов’язаних з державою-агресором.

- Надано дозвіл Адміністрації Держприкордонслужби використати залишки пально-мастильних матеріалів, закуплених за рахунок коштів державного бюджету, виділених Міністерству внутрішніх справ (для Адміністрації Держприкордонслужби) у 2021 р. відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.11.2021 № 1485, для здійснення заходів у зв’язку із введенням воєнного стану в Україні.

- Виділено з резервного фонду державного бюджету 60 574 656 гривень на покриття за травень 2022 року витрат закладів, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форми власності, закладів освіти приватної форми власності, у приміщеннях (будівлях) яких в умовах воєнного стану на безоплатній основі розміщувалися тимчасово переміщені особи.

- Затверджено план заходів з реалізації Стратегії боротьби з організованою злочинністю.

- Виділено Міністерству розвитку громад та територій 70 млн гривень для Харківської обласної військової адміністрації кошти  для фінансування відбудови пошкодженої філії «Теплоелектроцентраль-3» комунального підприємства «Харківські теплові мережі».

- Схвалено залучення позики від Європейського Союзу відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором і Кредитної угоди між Україною як Позичальником та Національним банком України як Агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором (щодо отримання Україною виняткової макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 5 мільярдів євро).

- Виділено 300 000 тис. гривень Київській облдержадміністрації (для Київської обласної військової адміністрації) для ліквідації наслідків бойових дій у Київській області».

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду