Україна та МВФ досягли згоди на робочому рівні щодо Моніторингової програми із залученням Ради директорів

18:23, 24 листопада 2022
Рішення щодо узгодження Моніторингової програми із залученням Ради директорів має бути погоджено керівництвом Міжнародного валютного фонду.
Україна та МВФ досягли згоди на робочому рівні щодо Моніторингової програми із залученням Ради директорів
Джерело фото: 24 канал
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Експерти МВФ та представники Міністерства фінансів України, Національного банку України й інших органів влади досягли згоди на робочому рівні щодо економічної політики в рамках Моніторингової програми із залученням Ради директорів Фонду. Сторони обговорили ключові параметри Програми під час консультацій 11-22 листопада.

Про це повідомляє Урядовий портал з посиланням на Мінфін.

«Я вдячний експертам МВФ за продуктивні дискусії, які допомогли нам узгодити подальшу економічну політику України, спрямовану на збереження загальної стійкості в умовах повномасштабної війни. Розраховуємо на продовження тісної співпраці в найближчому майбутньому», — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Повідомляється, що представники України запросили чотиримісячну Моніторингову програму із залученням Ради директорів МВФ, щоб визначити напрями податково-бюджетної та монетарної політики Уряду України й НБУ задля підтримки макроекономічної та фінансової стабільності, а також наблизити країну до запуску нової повноцінної програми співпраці з МВФ.

Моніторингова програма спрямована на:

- збільшення податкових надходжень та пожвавлення внутрішнього ринку запозичень;

- забезпечення довгострокової стабільності фінансового сектору;

- стримування монетарного фінансування;

- покращення державного управління та прозорості державних інституцій.

«Сторони дійшли згоди, що в умовах війни Україна й надалі матиме значну потребу у залученні зовнішнього фінансування, щоб зберегти економічну стабільність. Також для зміцнення фінансової системи мають бути впроваджені кроки з мобілізації внутрішнього фінансування на тлі достатньої ліквідності.

Водночас Уряд України вживатиме заходи для збільшення податкових надходжень, у тому числі шляхом відновлення довоєнних практик адміністрування податків. Заходи, які можуть призвести до зниження податкових надходжень, будуть уникатися.

Монетарна політика включатиме управління ліквідністю та збалансування валютного ринку, щоб забезпечити стабільність цін та курсу валют при збереженні достатнього рівня міжнародних резервів. Також буде оновлено та розширено стратегію Національного банку у фінансовому секторі, яка включатиме цільову діагностику банків, оцінку потреби у капіталі та практик врегулювання непрацюючих активів.

Окрім того, економічна політика у рамках Програми буде спрямована на зміцнення належної практики корпоративного управління в державних підприємствах та банках, а також збереження незалежної та ефективної роботи антикорупційних органів», - сказано у повідомленні.

Рішення щодо узгодження Моніторингової програми із залученням Ради директорів має бути погоджено керівництвом Міжнародного валютного фонду.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Сьогодні день народження святкують
  • Максим Дирдін
    Максим Дирдін
    член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики