Україна пропонує створити міжнародний компенсаційний механізм відшкодування збитків, яких завдала Росія. Він буде базуватися на міжнародному договорі, а компенсації будуть виплачуватися за рахунок активів підсанкційних росіян, а також за рахунок суверенних активів РФ. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час конференції United for Justice, яка відбулася у Львові 4 березня.
Прем’єр-міністр окреслив два основні завдання, що стоять на шляху досягнення правосуддя та справедливості. Перше — це створення міжнародного трибуналу, який притягне до відповідальності військове та політичне керівництво РФ. Друге — це створення механізму конфіскації російських активів, які можна буде направити на відновлення України.
«З перших днів війни ми почали документувати всі злочини, руйнування і збитки. Маємо достовірний, прозорий і якісний інструмент для того, аби оцінити, скільки Україна потребуватиме коштів для відновлення. Вже зараз розуміємо, що ця сума перевищить 700 млрд доларів», — відзначив Шмигаль.
Він наголосив, що концепція робочої групи полягає у створенні комплексної системи компенсації за збитки, які заподіяла Росія.
«Мова йде про відшкодування збитків фізичним та юридичним особам, а також безпосередньо державі Україна. Передбачається, що спеціальний компенсаційний механізм виплати репарацій буде базуватися на міжнародному договорі, який Україна розробляє разом із країнами-партнерами», — заявив Прем’єр-міністр.
Шмигаль озвучив чотири елементи міжнародного компенсаційного механізму. Перший — Міжнародний реєстр збитків. Другий — Компенсаційна комісія, яка буде розглядати заяви про відшкодування збитків, завданих агресією рф на території України. Третій — Компенсаційний фонд, з якого будуть іти відшкодування. Четвертий — механізм виконання прийнятих Компенсаційною комісією рішень.
«Власним прикладом демонструємо важливість цього питання. Ми вже конфіскували 17 млрд грн у російських банків. Це кошти, які вже є в бюджеті. Вони будуть спрямовані на відбудову», — заявив Денис Шмигаль.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.