Щодо кримінальних проступків: зміни до законодавства у порівняльній таблиці

18:44, 24 апреля 2019
У газеті «Голос України» опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень».
Щодо кримінальних проступків: зміни до законодавства у порівняльній таблиці
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Тетяна Слуцька,
к. ю. н., Заслужений юрист України,
спеціально для "Судово-юридичної газети"

Сьогодні, 24 квітня 2019 року в газеті Верховної Ради «Голос України» опубліковано Закон України №2617-VIII від 22 листопада 2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень».

Аналіз прийнятого закону показав, що окрім внесення відповідних змін в частині термінології — заміни слів «злочинність» на «кримінальна протиправність», а «злочини середньої тяжкості» — на «нетяжкі злочини», введення в кримінальний закон термінів «кримінальний проступок» (з огляду на його визначення, він охопив лише частину злочинів невеликої тяжкості) та «кримінальне правопорушення» — законодавець пропонує ще низку значних змін.

Зокрема, законодавцем пропонується:

  • криміналізувати керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (ст. 286-1);
  • виключити з ч. 2 ст. 309 КК таку кваліфікуючу ознаку, як вчинення дій, передбачених ч. 1 ст. 309 КК «особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених ст. 307, 308, 310, 317 КК»;
  • посилити кримінальну відповідальність в частині збільшення розмірів штрафів у декілька разів за значну кількість суспільно небезпечних діянь та доповнити низку санкцій статей таким покаранням, як позбавлення волі на певний строк.

Також пропонуються суттєві зміни до процесуального закону, в тому числі щодо строків досудового розслідування, доповнення новими нормами стосовно визначення процесуальних джерел доказів у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки, підстав для затримання уповноваженою службовою особою особи, яка вчинила кримінальний проступок, особливостей повідомлення про підозру у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки, порядку продовження строків дізнання та багато іншого.  

Для кращого розуміння змін, що передбачені цим законом, пропонуємо ознайомитися з порівняльною таблицею, у якій наведено положення законодавчих актів у чинній та опублікованій в газеті «Голос України» редакціях.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду