Комітет ВР змінив свій висновок щодо законопроекту про призначення голів НАБУ і ДБР

12:31, 4 сентября 2019
З попереднього висновку були виключені раніше знайдені антикорупційні ризики.
Комітет ВР змінив свій висновок щодо законопроекту про призначення голів НАБУ і ДБР
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

4 вересня триває засідання Комітету з питань антикорупційної політики Верховної Ради України.

Під час засідання розглядається антикорупційний висновок до законопроекту №1014 та організаційні питання. Представник Президента у Конституційному суді України Федір Веніславський присутній на засіданні для надання зауважень до висновку комітету.

Федір Веніславський зазначив: позиція Президента наразі така, що парламент попереднього скликання визнав президентські повноваження з призначення керівництва НАБУ і ДБР такими, що суперечать Конституції. Тому наразі Володимир Зеленський своїм законопроектом хоче узгодити цю позицію, щоб у подальшому запобігти можливим колізіям і визнанню призначень незаконними.

Окрім цього, Федір Веніславський зазначив, що Конституцію не можна читати уривками. «Слід чітко зрозуміти, що призначати та звільняти керівників НАБУ і ДБР Президент зможе, тільки якщо такі норми будуть прописані не лише у Конституції, а й регламентовані у відповідному законодавстві», — наголосив він.

Під час засідання виникла дискусія щодо того, чи не вплине нова норма Конституції на незалежність НАБУ. Голова комітету Анастасія Красносільська заявила, що в такому обговоренні немає жодного сенсу. Зі свого боку Вікторія Сюмар (фракція «ЄС») наголосила, що відповідно до обговорюваної норми Президент зможе створити абсолютно нове НАБУ, і у законі відсутня норма про звільнення директора НАБУ главою держави.

Після дискусії було ухвалено рішення внести зміни у попередній висновок Комітету щодо законопроекту №1014 та зазначити, що законопроект відповідає антикорупційному законодавству, зняти зауваження щодо корупційних ризиків та залишити пропозиції комітету, які будуть розглядатися разом з висновком КСУ. Рішення було ухвалено шляхом голосування (11 — за, 7 проти).

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» веде онлайн-трансляцію засідання Комітету ВР з питань антикорупційної політики

Крім того, ми повідомляли, як зміниться законодавство із запуском Вищого антикорупційного суду.

Також відомо, що у Верховній Раді зареєстрували законопроект про зброю.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде