Фінансовий комітет Ради затвердив правила добору у конкурсну комісію з виборів директора Бюро економічної безпеки

11:16, 15 апреля 2021
Комітет оголосив добір представників Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки України.
Фінансовий комітет Ради затвердив правила добору у конкурсну комісію з виборів директора Бюро економічної безпеки
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики затвердив Регламент розгляду питання про відбір представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки України за поданням Комітету. Крім того, був оголошений відбір до складу комісії з проведення конкурсу. За рішення Комітету його члени голосували майже одноголосно. Кандидати на посади членів конкурсної комісії ще не визначені, тому голосування проводилося не за них, а за порядок їх призначення. Текст регламенту у відкритому доступі відсутній.

Як відомо, Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект № 3087-д «Про Бюро економічної безпеки України».

Ухвалений закон остаточно ліквідовує податкову міліцію та позбавляє СБУ функцій у сфері економіки. Ним створюється Бюро економічної безпеки, яке буде боротися зі злочинами у сфері економіки, у тому числі проводити оперативну роботу, яку раніше проводила СБУ.

Згідно із законом, Бюро економічної безпеки є центральним органом виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, які посягають на функціонування економіки держави. Його діяльність спрямовує та координує Кабінет Міністрів.

До повноважень Бюро економічної безпеки входять:

– виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;

– оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їхньої мінімізації та усунення;

– надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов для створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;

– забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;

– збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їхньому виникненню в майбутньому;

– планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;

– виявлення та розслідування правопорушень, пов'язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;

– складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності ухвалення ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.

Проте законопроектом № 3087-д не визначаються процесуальні норми, на підставі яких Бюро повинно працювати.

Справа у тому, що нардепи виділили із законопроекту № 3087-д цілий блок питань, які стосуються кримінальної та адміністративної юстиції, в окремий законопроект та відправили його для опрацювання в Комітет з питань правоохоронної діяльності.

Саме тому був підтриманий в першому читанні законопроект № 3959-1 «Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України».

Раніше Гетманцев розповів, навіщо Україні Бюро економічної безпеки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Петро Ковзель
    Петро Ковзель
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва