В Одесі обговорили питання суддівського врядування

12:27, 14 сентября 2019
Участь в Конференції взяли представники суддівського корпусу, представники органів державної влади, українські та міжнародні експерти судової сфери, адвокати та науковці.
В Одесі обговорили питання суддівського врядування
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У п’ятницю, 13 вересня, в місті Одесі відбулась Конференція «Суддівське врядування в країнах Східного партнерства: Україна, Грузія та Молдова». Про це повідомляє офіційний сайт ВРП.

Захід організовано Центром політико-правових реформ та Фундацією DEJURE за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Участь в Конференції взяли представники суддівського корпусу, представники органів державної влади – члени Вищої ради правосуддя Ігор Артеменко та Ігор Фомін, керівник Прес-центру судової влади України, начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя Оксана Лисенко, суддя Верховного Суду Альберт Єзеров, суддя Вищого антикорупційного суду Олексій Кравчук, ректор Національної школи суддів України, голова робочої групи Комісії з питань правової реформи Микола Оніщук, заступник Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голова кваліфікаційної палати Степан Гладій, українські та міжнародні експерти судової сфери, адвокати та науковці.

Головна мета заходу – на прикладі результатів функціонування чинних моделей суддівського врядування, що існують в Україні, Грузії та Молдові, обговорити нагальні питання формування органів суддівського врядування, їхньої незалежної діяльності, обмінятися досвідом та думками задля використання позитивної практики кожної з країн та впровадження максимально якісних змін даної сфери, підвищення рівня суспільної довіри до судової влади.

Впродовж роботи Конференції було презентовано аналіз досвіду результатів діяльності подібних державних органів врядування країн Східного партнерства – Грузії, Молдови та України, а також аналіз цілей Східного партнерства до 2020 року, які включають питання посилення інституцій та належного врядування.

Під час другої панельної дискусії, яка була присвячена українському досвіду діяльності органів суддівського врядування, член Вищої ради правосуддя Ігор Фомін виступив як спікер та зазначив: «Не можна оцінювати роботу суддів способом їхнього обрання. Оцінювати роботу судді треба через якість та справедливість його судових рішень. Хто аналізував, що не подобається українським громадянам? Як член ВРП я стверджую – найбільше скарг про затягування розгляду справ, які слухаються роками, і на дії слідчих суддів. Також вкотре хотілось би наголосити про незалежність судової влади. Наразі існує низка проблем, які реально не задовольняють людей – це кадровий голод у судах та надвисоке навантаження суддів. У кожного судді у провадженні перебуває понад 1000 справ. Крім корупційних ризиків правосуддя нерідко зустрічається з адміністративним тиском та тиском від численних громадських організацій. Безумовно, громадськість обов’язково має брати участь у здійсненні правосуддя. Пряма участь громадськості у здійсненні правосуддя – це суд присяжних. Слід зазначити, що даний інститут успішно працює у багатьох країнах Європи».

У свою чергу міжнародні експерти – юрист Правового ресурсного центру Іліє Кіртоаке (Молдова) та директор Центру конституційного аналізу політики Іване Апцеаурі (Грузія) поділились власним досвідом суддівського врядування.

За підсумками Конференції були озвучені рекомендації щодо реформування органів суддівського врядування. Так, ефективне функціонування органів суддівського врядування безпосередньо залежить від їхнього складу, а саме від висококваліфікованих фахівців, до яких є довіра населення.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що науково-експертне управління Верховної Ради оцінило законопроект щодо судової реформи.

Також ми писали, що в парламенті зареєстрували альтернативний законопроект про реформу судоустрою.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Людмила Бившева
    Людмила Бившева
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
  • Валерій Лашевич
    Валерій Лашевич
    суддя Київського апеляційного суду
  • Расім Бабанли
    Расім Бабанли
    перший заступник керівника апарату Верховного Суду
  • Тетяна Варварська
    Тетяна Варварська
    заступник директора Національного антикорупційного бюро України