9 жовтня 2019 року в інтерв’ю виданню Цензор.НЕТ представник Президента України в Конституційному Суді України Федір Веніславський у відповідь на запитання щодо конкурсу до Верховного Суду надав начебто достовірну інформацію про те, що «окремі судді не розв’язували ті тести, які їм потрібно було пройти, але в результаті за свої роботи отримали найвищий бал. І це дозволило їм стати суддями».
Вища кваліфікаційна комісія суддів України двічі провела конкурси у Верховний Суд, конкурси у Вищий антикорупційний суд та Апеляційну палату Вищого антикорупційного суду, добір кандидатів на посаду судді місцевого суду та конкурси на посади суддів місцевих загальних, господарських та адміністративних судів (загальна кількість — близько 7 тисяч кандидатів).
Проведення іспиту, зокрема анонімного письмового тестування, у межах вказаних процедур здійснювалося Комісією із застосуванням комплексної системи захисту інформації під пильним оком громадськості, міжнародних донорів та журналістів, а також транслювалося в режимі реального часу в мережі Інтернет.
За цей час не було зафіксовано жодного випадку отримання не тільки «найвищого», а й будь-якого іншого позитивного бала учасником, який не розв’язував тестів.
У разі зацікавленості в отриманні вичерпної інформації щодо будь-яких аспектів своєї діяльності Комісія готова надати її представнику Президента України в Конституційному Суді України Федору Веніславському.
«Судово-юридична газета» повідомляла, що Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду 9 жовтня задовольнив позов групи суддів місцевих судів, які вважають проведення конкурсу дискримінаційним стосовно суддів, які роками очікували на переведення.
Крім того, Вища кваліфкомісія скасувала конкурс на 220 посад.