Захист права власності: особливості антирейдерського законопроекту

14:07, 10 сентября 2019
Народні депутати внесли на розгляд Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності».
Захист права власності: особливості антирейдерського законопроекту
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Протягом кількох останніх років набула особливої гостроти проблема незахищеності власників нерухомості та корпоративних прав від злочинних дій, внаслідок яких відповідне майно протиправно переходить під контроль інших осіб.

Так, Верховна Рада розглядає відповідний законопроект №1056 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», який має на меті забезпечити додаткові гарантії захисту права власності в Україні. Про особливості та зміни антирейдерського проекту закону розповідає сайт Medium.

Зазначається, що законопроект пропонує припинення діяльності акредитованих суб’єктів. Вважається, що це ривок у протидії рейдерству, адже у до 80% випадків «ноги ростуть з КП».

Також передбачається обов’язковість нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав.

Принцип одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав.

Обов’язкова перевірка змісту довіреності, а не тільки її дійсності.

«Обов’язкове підвищення кваліфікації державних реєстраторів — де-факто закріплення ефективної практики (нині у пілоті) про довчання реєстаторів, які "нахомутали" в реєстрах, а не просто блок як покарання. І так, ми пам’ятаємо про виправлення недоліків функціонування реєстрів, які певною мірою сприяють таким помилкам», — йдеться у повідомленні.

Широкі можливості подавати документи для реєстрації в електронній формі через портал електронних сервісів за умови ідентифікації заявника з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Нотаріальна таємниця не буде вважатися порушеною через внесення нотаріусами інформації.

Автоматичний моніторинг ризикових операцій.

Передача рішень суду до ЄРСР в той самий день як обов’язок судів — і подальша взаємодія з ЄДР і ДРРП, мінус 80% рейдерства на підставі підробних рішень судів.

Підвищення розмірів відповідальності реєстраторів.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у Раді з’явився законопроект про захист права власності.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде