В субботу, 4 февраля, Кабинет Министров Украины провел заседание, в ходе которого рассмотрел ряд важных вопросов. Об этом сообщил представитель Кабинета Министров в Верховной Раде Тарас Мельничук.
Так, Правительством сегодня (на языке оригинала):
– Схвалено проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про поштовий зв’язок». Пропонується внести зміни до положень, які стосуються пріоритетності міжнародного договору лише у разі набрання ним чинності в установленому порядку - після надання Україною згоди на обовʼязковість міжнародного договору в порядку та в строки, передбачені договором, або в інший узгоджений сторонами спосіб. Також передбачено уточнення питання щодо порядку проходження спеціальної підготовки та правового регулювання відносин, повʼязаних із реалізацією права персоналу операторів поштового звʼязку, який пройшов спеціальну підготовку, на носіння та використання зброї, спеціальних засобів та засобів індивідуального захисту.
– Схвалено проект Закону «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України щодо використання коштів з рахунків на підтримку України». Законопроект спрямований на врегулювання питань, повʼязаних із визначенням джерелами формування спеціального фонду державного бюджету та використанням коштів, зарахованих на рахунки, відкриті у Національному банку України для головних розпорядників коштів державного бюджету, у вигляді добровільних внесків від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права для реалізації заходів із національної безпеки та оборони, відновлення, підтримки та розвитку України.
– Припинено дію Угоди між Урядом України і Урядом РФ про співробітництво в сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях, вчиненої 27.08.1996, та Протоколу між Кабінетом Міністрів України і Урядом РФ про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом РФ про співробітництво в сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях, вчиненого 26.11.2010.
– Внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки у безпечному стані блоків та об’єкта «Укриття» та заходи щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС. Викладено у новій редакції додаток до Порядку «План заходів щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення обʼєкта «Укриття» на екологічно безпечну систему на 2023 рік».
– Затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення та утримання Національного військового меморіального кладовища. Порядком визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Здійснення заходів з підтримки ветеранів, розвитку ветеранського руху, героїзації та вшанування памʼяті захисників України, взаємодії з громадськими обʼєднаннями ветеранів, створення та утримання Національного військового меморіального кладовища» для героїзації ветеранів війни, вшанування памʼяті загиблих (померлих) захисників України, створення та утримання Національного військового меморіального кладовища.
– Внесено зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру. Зміни спрямовані на приведення Порядку у відповідність до вимог чинного законодавства у частині впровадження механізмів внесення змін у відомостях Державного земельного кадастру про угіддя земельних ділянок на угіддя самозалісеної ділянки, інформаційної взаємодії базових реєстрів, зокрема застосування відомостей про унікальний номер запису, що містяться в Єдиному державному демографічному реєстрі, з метою верифікації відомостей (даних) про особу та ідентифікації особи в інформаційно-комунікаційних системах центральних органів виконавчої влади.
– Передбачено, що капіталізація платежів у випадках ліквідації (зокрема у зв'язку з банкрутством) страхувальника для задоволення вимог, шо виникли із його зобовʼязань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоровʼю застрахованих осіб, здійснюється до Пенсійного фонду України у порядку, встановленому постановою КМУ від 04.12.2019 N 986 «Про затвердження Порядку капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації страхувальників».
– Внесено зміни до ряду постанов КМУ щодо надання спеціалізованої медичної допомоги населенню в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук. Оновлено перелік медичних послуг відповідно до потреб населення, а саме військовослужбовців, у безкоштовних (дороговартісних) медичних послугах, зокрема в умовах воєнного стану в країні. Змінено назви деяких послуг шляхом обʼєднання за фактором подібності нозології / локалізації / однотипністю та відповідно до загальноприйнятих назв у міжнародних настановах і протоколах.
– Затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на соціальний захист осіб з інвалідністю. Порядком визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Соціальний захист осіб з інвалідністю». Викладено в новій редакції Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад.
– Затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання грантів для створення або розвитку бізнесу. Порядком визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінекономіки за програмою «Надання грантів для створення або розвитку бізнесу». Кошти спрямовуватимуться на надання безповоротної державної допомоги субʼєктам господарювання у формі грантів на створення або розвиток переробних підприємств; надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства; надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.
– Затверджено Порядок вирубування дерев і чагарників та використання одержаної при цьому деревини у разі зміни цільового призначення земельних лісових ділянок або встановлення сервітуту з метою їх використання в цілях, не повʼязаних із веденням лісового господарства, та переведення земельних лісових ділянок до нелісових земель.
– Внесено зміни до постанови КМУ від 12.06.2019 N 638 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Українському інституту книги для підтримки книговидавничої справи та популяризації української літератури у світі». Уточнено напрями використання бюджетних коштів, виділених для підтримки книговидавничої справи, популяризації української літератури у світі; уточнено механізм використання бюджетних коштів на придбання книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів, реалізацію програм популяризації читання, української літератури в Україні та за кордоном, в тому числі організацію та проведення всеукраїнських та міжнародних заходів, забезпечення участі в таких заходах; уточнено механізм використання бюджетних коштів на реалізацію програми підтримки перекладів творів української літератури іншими мовами, розширено перелік витрат, які відшкодовуються видавцю в рамках підтримки проекту з перекладу твору української літератури іншими мовами; визначено механізм використання бюджетних коштів на підготовку, видання та доставку книжкових видань, у тому числі електронних.
– Внесено зміни до постанови КМУ від 07.03.2022 N 220 «Питання надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні». Затверджено Порядок надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні, яким визначено механізм надання гуманітарної та іншої допомоги населенню в умовах воєнного стану в Україні за рахунок коштів, що надійшли в національній та іноземній валюті на поточний рахунок Мінсоцполітики, відкритий у Національному банку, від фізичних та юридичних осіб, резидентів і нерезидентів як благодійна пожертва, гуманітарна допомога, гранти та дарунки для задоволення потреб соціальної сфери. Передбачено, що кошти спрямовуються на забезпечення дітей, громадян, учасників бойових дій, які постраждали внаслідок військової агресії РФ допоміжними засобами реабілітації; розвиток сімейних форм виховання шляхом забезпечення житлом прийомних сімей, сімей патронатних вихователів та дитячих будинків сімейного типу; надання певних видів соціальних послуг; залучення більшої кількості фахівців із соціальної роботи, які проводять соціальну роботу та організовують і надають соціальні послуги сімʼям та дітям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах у територіальних громадах.
Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.