Наступного тижня Україна звернеться до ЄС із закликом до нових радикальних дій для ізоляції Москви. Серед пропозицій — арешт російських активів, запровадження вторинних санкцій проти покупців російської нафти та активізація самостійної санкційної політики ЄС з урахуванням пасивної позиції США. Про це пише Reuters.
У Білій книзі, яку Київ представить ЄС, містяться 40 сторінок рекомендацій: скоріше вилучення активів, санкції проти іноземних компаній, що допомагають Росії, та запровадження вторинних санкцій проти стран-покупців російської нафти. Такі вторинні санкції,що можуть вдарити по великих покупцях, таких як Індія та Китай, стали б важливим кроком, який Європа досі неохоче робить.
У Білій книзі також ЄС закликають розглянути можливість використання принципу більшості у прийнятті рішень щодо санкцій, щоб запобігти блокуванню окремими державами-членами заходів, які в іншому випадку вимагають одностайності.
Як пише Reuters, ця ініціатива з’явилася після розмови з Путіним у понеділок. Трамп вирішив не запроваджувати нових санкцій проти Росії, зруйнувавши надії європейських лідерів та Києва, які тижнями лобіювали його щодо посилення тиску на Москву. Після розмови з Путіним Трамп поговорив з українськими та європейськими лідерами та сказав їм, що не хоче запроваджувати санкції зараз і що йому потрібно дати час для переговорів, повідомило агентству Reuters джерело, знайоме з розмовою.
Reuters вказує, що ЄС не може повністю замінити вплив Сполучених Штатів у здійсненні економічного тиску на Росію. Значна частина впливу санкцій США зумовлена домінуванням долара у світовій торгівлі, з яким євро не може зрівнятися.
Однак, послаблення санкцій США проти Росії не стимулювало б значного повернення іноземних інвесторів та інвестицій, якщо Європа буде непохитною, сказав Крейг Кеннеді, експерт з питань російської енергетики з Центру Девіса при Гарварді.
«У Європи в руках набагато більше карт, ніж ви думаєте», – сказав він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.