Приватні виконавці візьмуться за проблемні борги українців

19:00, 7 серпня 2017
Введення інституту приватних виконавців дозволить протягом 3-5 років збільшити рівень виконання судових рішень.
Приватні виконавці візьмуться за проблемні борги українців
MILI Фокус
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Таке переконання висловив міністр юстиції Павло Петренко в інтерв'ю Обозревателю.

Міністр вважає, що приватні виконавці — це по суті один з елементів реформи судової системи.

«Ми створили змішану систему виконання судових рішень за аналогією з країнами ЄС. Приватний виконавець — фактично самозайнята особа. Він зацікавлений ефективно виконувати рішення судів, так як не отримує ні копійки з бюджету — тільки винагороду від клієнта, від кредитора. Вже майже 100 приватних виконавців успішно склали іспити і з осені почнуть працювати», — зазначив чиновник.

За словами Павла Петренка, немає обмежень по кількості приватних виконавців. Всі, хто пройдуть навчання і здадуть досить складний іспит, можуть отримати доступ до професії. Як запевняють в міністерстві, це не новий вид колекторів, тому що на рівні закону приватним виконавцям заборонили об'єднуватися в будь-які компанії. Крім того, їх відповідальність страхується. Умовно кажучи, якщо приватний виконавець незаконно щось стягне, то страхова компанія повністю оплатить збитки людині.

Міністр упевнений, що введення інституту приватних виконавців в самому найближчому майбутньому дасть свій позитивний ефект.

«Ми розвантажили Державну виконавчу службу, буде конкуренція. Коли рішення суду виконується на 5-7-15%, держава не виконує свого обов'язку перед громадянином, а рішення суду не варто нічого. Ми поставили амбітну мету: протягом 3-5 років вийти на середньоєвропейський рівень виконання судових рішень — 50-70%, в залежності від категорії», — підсумував Павло Петренко.

З якими проблемами доведеться зіткнутися приватним виконавцям в Україні, читайте за посиланням.

Автор:
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд