Удосконалення кваліфікації дій за колабораціонізм: у Верховній Раді зареєстрували новий проєкт Закону

21:00, 23 грудня 2022
Народні депутати хочуть удосконалити статтю 111-1 КК, яка передбачає покарання за колабораціонізм.
Удосконалення кваліфікації дій за колабораціонізм: у Верховній Раді зареєстрували новий проєкт Закону
Джерело фото thepage.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

23 грудня на розгляд до Верховної Ради був поданий законопроєкт № 8301 про внесення змін до статті 111-1 Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за колабораційну діяльність.
На думку ініціаторів законопроєкту, стаття 111-1 Кримінального кодексу України, яка визначає покарання за колабораційну діяльність, є неправильно складеною, оскільки під її положення може підпадати цілком правомірна діяльність.

Так, за цією статтею можна притягти до відповідальності людей, які вирішують на окупованих територіях проблеми гуманітарного штибу, надають медичну допомогу, займаються діяльністю у галузі трубопровідного транспорту, зв’язку, роботи продуктових магазинів тощо.

Відповідно до чинного змісту статті 111-1 мешканці окупованих територій можуть бути притягнені до відповідальності за цілком безпечні дії. 

Власне даний законопроєкт покликаний удосконалити положення статті 111-1 КК України задля більш ефективної кваліфікації дій за колабораціонізм.

Отже, законопроєктом пропонується:

У першому та другому пунктах статті 111-1 доповнити покарання за публічне невизнання російської агресії проти України та зайняття громадянином України посади в окупаційній владі штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин.

Пункт третій доповнити покаранням за пропаганду на користь рф  закладах культури.

У частині четвертій за передачу матеріальних ресурсів ворожим збройним формуванням та окупаційній владі, ведення господарської діяльності з представниками держави-агресора передбачити можливість винятків для настання покарання, визначених законом.

Розширити частину п’яту, відповідно до якої карається зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційнорозпорядчих або адміністративно- господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, такими місцями вчинення злочину як установи, підприємства та організації.

Подати частину восьму в новій редакції, якою передбачити кримінальну відповідальність за здійснення громадянином України на тимчасово окупованій території України і на підставі законодавства, відмінного від законодавства України, професійної діяльності, пов’язаної з наданням послуг аудитора, оцінювача, експерта, арбітражного керуючого, приватного виконавця, незалежного посередника, члена трудового арбітражу, третейського судді, а також виконання повноважень нотаріуса або державного реєстратора чи суб’єкта державної реєстрації прав, або наданням інших публічних послуг.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду