Рада прийняла за основу законопроект про забезпечення прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля

08:40, 30 травня 2023
Законопроектом пропонується встановити правові та організаційні засади щодо запобігання, зменшення та контролю забруднення, що виникає в результаті провадження видів діяльності, визначених Законом.
Рада прийняла за основу законопроект про забезпечення прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

29 травня Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля, (реєстр. №6004-д), передає офіційний сайт парламенту.

«Метою законопроекту визначено встановлення правових та організаційних засад запобігання, зменшення, контролю та усунення промислового забруднення для забезпечення високого рівня захисту довкілля шляхом впровадження інтегрованого довкільного дозволу, визначення видів діяльності, які вимагають отримання інтегрованого довкільного дозволу, вимог щодо застосування найкращих доступних технологій та методів управління, моніторингу викидів та контролю дотримання умов інтегрованого довкільного дозволу.

Законопроектом пропонується встановити правові та організаційні засади щодо запобігання, зменшення та контролю забруднення, що виникає в результаті провадження видів діяльності, визначених цим Законом, для забезпечення високого рівня захисту довкілля та конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом застосування інтегрованого підходу до регулювання забруднення та впровадження найкращих доступних технологій та методів управління». Для цього у ньому, зокрема, визначаються: терміни, які вживаються в ньому («вивільнення», «викид», «гранично допустимий викид», «дозвільний орган», «забруднення», «інтегрований довкільний дозвіл» тощо); сфера його дії; порядок отримання, внесення змін, зупинення, анулювання інтегрованого довкільного дозволу, особливості здійснення державного контролю за дотриманням умов такого дозволу; питання проведення громадське обговорення у процесі видачі інтегрованого довкільного дозволу (внесення до нього змін); вимоги до моніторингу викидів, забруднення земель та підземних вод; вимоги до реєстру інтегрованих довкільних дозволів; перелік видів діяльності, які вимагають отримання такого дозволу тощо.

Крім цього, відповідні зміни вносяться до низки законодавчих актів, серед яких: Водний кодекс України, закони України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону атмосферного повітря», «Про управління відходами», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» тощо», - сказано у повідомленні.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Юрій Сіренко
    Юрій Сіренко
    голова Черкаського апеляційного суду